Kā norāda patentu eksperts Florians Millers savā blogā , tā ir milzu summa par vienu vienīguU.S. Patent No. 6,970,917patentu, un nav šaubu, ka tiesas piesēdētāji nav bijuši pietiekami labi informēti par pieņemto praksi patentu tiesvedībās – ja piekrītam Google un RPX aplēsēm, ka mūsdienīgā viedtelefonā ir izmantoti ap 250 tūkstoši ar patentu aizsargātu risinājumu, tad, rēķinot šādā veidā licences maksa par katru telefonu būtu Divi Miljoni USD!!!
Jā, telefonu ražotāji maksā 5-10 USD kompensācijas par katru pārdoto ierīci lielajiem patentu īpašniekiem, piemēram, Nokia un Microsoft, taču šajos lielapjoma starplicencēšanas līgumies vienmēr ir runa par simtiem un tūkstošiem patentu kopumu, nevis vienu pašu ierindas patentu…
Piesēdētāju (žūrijas) lēmums, atšķirībā no tiesneša vai apelācijas tiesas sprieduma, gan netiek uzskatīts par juridisku precedentu un mums – viedtelefonu lietotājiem – atliek vien cerēt, ka šis lēmums netiks apstiprināts. Pretējā gadījumā šādas tiesu prakses (8USD par vienu patentu) izveidošanās agri vai vēlu novedīs pie neglābjama un nesamērīga cenu kāpuma.
Tiesa, RIM izputēšana ir tikai un vienīgi laika jautājums, neatkarīgi no tā, vai šos 147 miljonus USD ilgstošu un pelnītu tirgus neveiksmju vajātajai kompānijai būs jāmaksā, vai nē…