Kabeļu līnijas izbūve tika veikta cauri visam Rīgas centram no Satekles ielas, virzoties pa Kurbada un Ģertrūdes ielu uz Sporta ielu. Beztranšejas metode ir komplicētāka, tomēr tā esot arī kompaktāka un ekonomiski izdevīgāka darbiem sarežģītos apvidos, tostarp pilsētvidē, jo pēc tam nav jāatjauno asfalta segums.
Izmantojot beztranšejas metodi, kabeļu trase tika izbūvēta ar speciālu horizontālo pazemes urbšanas tehnoloģiju Ditch Witch. Atšķirībā no parastās tranšejas metodes, kad trase tiek uzrakta ar ekskavatoru, ar jauno tehnoloģiju caurules un kabeļi tika ieguldīti, nebojājot asfaltu, izvelkot tos starp kabeļu akām attālumos no 200 m līdz 500 m. Ditch Witch pazemes komunikāciju ieguldīšana ar horizontāli virzītu urbšanas metodi ir datorizēta sistēma, kuras lietošanai LEC darbinieki ir izgājuši speciālu apmācības kursu, kas ļauj vadīt tehniku. Tā ļauj urbt 15 m dziļumā, 0,5-1 m diametrā un līdz 500 m garumā. Turklāt tā vienlaicīgi gan urbj, gan iegulda cauruli, kā arī ļauj strādāt apvidos, kuros parasti piekļūšana ir apgrūtināta, tai skaitā zem upes un purva tuvumā.
Līgums ar a/s Augstsprieguma tīkls paredzēja divu 110kV augstsprieguma kabeļu līniju un divu jaunu optisko sakaru līniju izbūvi starp trīs apakšstacijām.