Pēdējos mēnešos lielāko daļu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ir satricinājuši zemnieku protesti, kas nereti ir izvērtušies vardarbīgās sadursmēs ar policiju. Tā, piemēram, pirms neilga laika Beļģijas galvaspilsētu Briseli bloķēja zemnieki ar aptuveni 900 traktoriem, pieprasot izmaiņas ES īstenotajā lauksaimniecības politikā. Policisti pret protestētājiem lietoja ūdens metējus, bet lauksaimnieki dedzināja riepas un šāva petardes, vēsta LETA.
ASV televīzijas kanāls CNN norāda, ka lauksaimnieki gandrīz visā ES rīko protesta akcijas, aizsprostojot ielas ar saviem traktoriem, bloķējot ostas, kā arī apmētājot ar olām Eiropas Parlamenta ēku. Lauksaimnieku sūdzību saraksts ir garš – no vides aizsardzības regulējuma līdz pārmērīgai birokrātijai.
Daži no dramatiskākajiem starptautisku uzmanību ieguvušajiem protestiem ir notikuši Francijā, taču līdzīgi protesti notiek daudzās dalībvalstīs, to vidū Itālijā, Spānijā, Rumānijā, Polijā, Grieķijā, Vācijā, Portugālē un Nīderlandē. Izdevums Foreign Policy uzsver, ka lauksaimnieku protesti ir pārņēmuši visu Eiropu un, pēc Foreign Policy rīcībā esošās informācijas, nav būtiski skāruši vien trīs ES ziemeļu dalībvalstis – Dāniju, Somiju, Zviedriju, kā arī vēl Austriju.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 6. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00