Pēc tam kad kļuva skaidrs – esošā ASV prezidenta Džo Baidena vietu priekšvēlēšanu cīņā ieņems Harisa, plaši izplatīts kļuva viedoklis, ka par demokrātu kandidātu uz otro nozīmīgāko vēlēto amatu valstī (tostarp uz 101 senatora posteni) tiks nominēts kāds no partijas mērenā, centriskā spārna pārstāvjiem. Ar ASV politikai klasisku biogrāfiju un no kādas no svārstīgajām pavalstīm, kurās acīmredzami izšķirsies prezidenta vēlēšanu iznākums. Šāda izvēle demokrātiem nodrošinātu papildu priekšrocības svārstīgo vēlētāju acīs.
Par galvenajiem pretendentiem tika uzskatīti senators no Arizonas pavalsts Marks Edvards Kellijs, kā arī Pensilvānijas pavalsts gubernators Džošs Šapiro. Tomēr viena no viņiem vai kāda līdzīga politiķa vietā Harisa un partija nominēja plašam vēlētāju lokam maz zināmo Volzu (uzreiz pēc nominēšanas veikta aptauja liecina, ka 71% amerikāņu vai nu nav nekāda viedokļa par Volzu, vai arī viņi vispār pirmoreiz dzird šā politiķa vārdu), kurš pārstāv demokrātu kreisi liberālo nometni un zilo (demokrātu) pavalsti, kur pēdējais prezidenta vēlēšanās uzvarējušais republikānis ir vēl Ričards Niksons.
Arī Volzam, protams, ir savas priekšrocības. Būdams vienkāršas izcelsmes un no ASV vidienes, viņš spēj runāt šā – gaidāmajās prezidenta vēlēšanās ļoti svarīgā – reģiona vēlētājiem saprotamā valodā. Tāpat Volzs, kurš iepriekš ilgstoši pārstāvējis Minesotu Pārstāvju palātā, tiek uzskatīts par cilvēku ar plašiem sakariem Demokrātu partijā, kā arī par labu organizatoru un administratoru. (Ne velti viņš ieņem ASV gubernatoru – demokrātu asociācijas vadītāja amatu, viens no galvenajiem asociācijas uzdevumiem ir tās biedru atbalstīšana vēlēšanās, tostarp piesaistot līdzekļus, organizējot kampaņas u. c.)
--*-Cits jautājums, ka arī demokrāti tagad ir aizgājuši pa republikāņu ceļu, un abu partiju kandidāti pārstāv tikai vienu šo partiju spārnu, pie kam ne tuvu tendētu uz izlīgumu. (Arguments, ka Volzs ilgu laiku karjerā ir bijis mērens centrists, šajā gadījumā nedarbojas – tagad viņš ir viens no pašiem liberālākajiem gubernatoriem ASV.) Tas acīmredzami nozīmē – arī pēc vēlēšanām ASV iekšpolitiskā spriedze paliks ļoti augstā līmenī.