Līdzīgi kā pērn dīkstāves pabalstu un citu atbalsta veidu piešķiršana, arī vakcinācija sākumā bija tik slikti organizēta, ka to slavēt spēja tikai daži politiķi un slavēšanai noalgoti sabiedrisko attiecību speciālisti. Vienlaikus jāatzīst, ka, gluži tāpat kā pakāpeniski tiek uzlabotas iespējas saņemt dīkstāves pabalstus, sāk arī rasties vārga cerība, ka vakcinācijas haoss mazināsies.
Atšķirība gan ir tā, ka gan dīkstāves pabalsti tiem cilvēkiem, kuriem Covid-19 izplatības mazināšanai ieviesto ierobežojumu rezultātā tika pilnībā vai daļēji aizliegts strādāt, gan citi atbalsta mehānismi virknei jomu – sākot no kultūras līdz tūrismam – ir aktuāli tikai daļai sabiedrības. Savukārt vakcinācija ir visai sabiedrībai nozīmīga tēma, līdz ar to arī lielāks ir sabiedrības sašutums par to, ka politiķi, aizbildinoties ar frāzēm par nepieciešamību nodrošinot sociālo taisnīgumu, rada vienīgi haosu. Birokrātiska sīkumainība mēdz aizvainot godīgus cilvēkus, padarot viņus nelojālus valdībai.
Turklāt ar neloģiskām prasībām un haotiskām darbībām tiek aizšķērsots ceļš uz galveno mērķi – Covid-19 izplatības mazināšanu, ar to saistīto ekonomikas atvēršanu un vismaz daļēju atgriešanos pie ierastās dzīves, kāda tā bija pirms pandēmijas.
Tādi risinājumi kā helikoptera nauda visiem iedzīvotājiem un vakcinēšana ''dzīvās rindas'' kārtībā – kurš atnācis, to potē, protams, nav ideāli. Helikoptera naudu saņem arī bagāti cilvēki, kuriem valsts atbalsts nav nepieciešams, turklāt ne vienmēr šī nauda operatīvi stiprina tās valsts, kura to piešķīrusi, ekonomiku, jo saņēmēji naudu var novirzīt uzkrājumiem, ieguldīt ārvalstu kompāniju akcijās vai iztērēt ceļojuma laikā ārzemēs.
Vakcinēšana rindas kārtībā dod priekšrocības mobilākajiem un pacietīgākajiem cilvēkiem, kā arī pilsētniekiem paver plašākas iespējas nekā lauciniekiem.
Tomēr, tā kā valsts sektors, cenšoties ieviest it kā taisnīgus kritērijus, allaž rada haosu un sabiedrības neapmierinātību, valdībai būtu jāsaprot, ka, ja reiz neprot izstrādāt un īstenot sarežģītus risinājumus, tad labāk nemaz necensties. Turklāt to, ka jāveido ''dzīvā rinda'' vakcīnas saņemšanai, jau martā uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.