Pirmais. Kā tas var būt, ka valsts (šajā gadījumā vienalga, kuru tās institūciju personā) vispirms regulāri pieprasa uzņēmējiem mainīt kases aparātus pret aizvien modernākiem, tādiem, ko pati sertificējot atzinusi par visdrošākajiem pret ārēju iejaukšanos, bet pēc tam taisa arestu un kratīšanu šovus, to pamatojot ar... aizdomām par iejaukšanos kases aparātu darbībā?! Absurda teātris, ne valsts pārvalde! Vismaz šajā ziņā. Ja tiešām ir tā, ka itin visi kases aparāti ir izmantojami blēdīgiem nolūkiem, visa tā sertificēšana ir bezjēdzīga, izbeidzam tad vienreiz to murgu ar nemitīgajām prasībām pēc kases aparātu nomaiņas, lai uzņēmēji lieto kaut vai kājminamus kases aparātus, attiecīgi pastiprinot atbildību par blēdīšanos un izmantojot citas kontroles metodes.
Ja apšaubāmi ir arī sertificētie, tad arī valstij jāuzņemas liela daļa vainas par notiekošo un jāpārskata arī sava rīcība, kas cita starpā līdz šim nesusi milzu izdevumus visiem uzņēmējiem, kuri kases aparātus lieto.
Otrais. Cik var runāt par to, ka jābūt vienādai attieksmei pret visiem nodokļu maksātājiem līdzīgās situācijās?! Šoreiz tiešām ir pamats pieprasīt paskaidrojumus no valsti pārstāvošo institūciju augstākās vadības, kāpēc tik radikāli atšķirīga bija rīcība Vairāk saules un Gan bei gadījumā. Šī ir tā reize, kad nevar atrunāties ar izmeklēšanas noslēpumiem, kaut kādu izmeklētāju darba specifiku utt. – uzņēmējiem un visai sabiedrībai jāgūst pārliecība, ka valsts struktūras nav kādu privātu interešu ietekmē.
Un trešais. Arī valstij būtu jāuzņemas atbildība par zaudējumiem, ja izrādīsies, ka vismaz tik vērienīgi izmeklēšanas pasākumi, kādus redzējām, bijuši nepamatoti un neattaisno ne izlietotos līdzekļus, ne nodarītos zaudējumus. Proti, jārada mehānisms, kas novērstu situācijas, kad blēžu ķērāji šovu gan sataisa, uzņēmuma darbību paralizē, reputāciju sagrauj, bet beigās vainu nepierāda (vai pierāda sīku), taču valsts krietni zaudē ilgtermiņā – neiekasētu nodokļu veidā, ko uzņēmums maksātu, turpinot strādāt.
BaronsXXL
fakts
:)