Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Romāns Meļņiks

Dezinformāciju nesargā vārda brīvība(30)

Informatīvā telpa ir ļoti piesātināta un pat pārsātināta ar dezinformāciju – intervijā Romānam Meļņikam atzīst iekšlietu ministra padomnieks juridiskajos jautājumos Jānis Veide.

Apdraudējums beidzies?(6)

Valdība ceturtdien pieņēma divus likumprojektus, no kuriem viens paredz 9. jūnijā izbeigt ārkārtējo situāciju, vienlaikus saglabājot valdībai iespējas ieviest nepieciešamos ierobežojumus Covid-19 apkarošanai, bet otrs – turpināt valsts atbalstu tiem uzņēmumiem un sabiedrības locekļiem, kuri ir cietuši Covid-19 pandēmijas rezultātā. Protams, konkrētāki soļi aprakstīti attiecīgajos dokumentos, tos skaidro arī paši lēmumu pieņēmēji, tomēr šajā gadījumā būtisks ir vēstījums – apdraudējums vairs nav tik liels, varam pakāpeniski atgriezties ierastajā dzīves ritmā.

Caur gleznām atgādina par bez vecāku gādības esošiem bērniem(5)

Gandrīz neviena institūcija nenāca pretī, lai bērna nonākšanu ģimenē atvieglotu, bet dažas pat atļāvās kritizēt audžuģimeni par kādām nepilnībām, tādā veidā graujot audžuģimenes motivāciju un novilcinot bērna ievietošanu ģimenē, – pašreizējo valsts struktūru attieksmi Romānam Meļņikam ar konkrētu piemēru raksturo gleznotāja un sociālā darbiniece Ēstere Zemīte.

Muti ciet!(9)

Smīdina un vienlaikus arī skumdina ziņa, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, kas paredzētas 29. augustā, vēlēšanu iecirkņos obligāti būšot jālieto mutes un deguna aizsegs. Tā to iecerējusi Centrālā vēlēšanu komisija (CVK). Te gribas teikt – ja tiešām bija vēlme, lai vēlēšanas par katru cenu notiek, bet tajās piedalās iespējami maz cilvēku, varēja iet vēl tālāk – noteikt, ka balsot var tikai tie, kas skafandros, vai ka vēlētājiem līdzi jāņem ārsta zīme, ka ir veseli.

Valstij pastu vajag?(13)

Visai sen jau bija radies iespaids, ka Latvijas pastu, vismaz tādu, kāds tas ir tagad, valstij tā īsti nav jēgas paturēt. Nu, lasot, ko vēsta šī uzņēmuma vadība, šī doma arvien vairāk nostiprinās.

Ar velo Rīgā – braukt var, tikai jāpierod(29)

Jāsaprot, kur labāk braukt, kur ērtāk, drošāk, – par velobraukšanu Rīgā intervijā Romānam Meļņikam saka velokurjere Solvita Šaraka, kura jau kādu laiku ikdienā brauc ar kravas divriteni.

Izeja no krīzes – ne caur jostas savilkšanu(36)

Atgriešanās pie ierastās kārtības būs vēl pēc krietna laika, – intervijā Romānam Meļņikam paredz Saeimas deputāts, Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK līderis Raivis Dzintars.

Par dronu aizmirsts?(35)

Apbrīnojami, cik ātri sabiedrība spēj "sašūmēties" par kādu aktualitāti un cik ātri pēc tam to izmest no galvas, kad parādās kāds cits prātu aizraujošs temats. Spilgtu piemēru nupat piedzīvojām ar tā dēvētā pazudušā drona meklēšanu.

Mēs visi esam pakļauti riskam, ja kāds ir pakļauts riskam(22)

Es ļoti labprāt sagaidītu no valdības puses tādu kā atskatu par to, kuras tiesības tika ierobežotas, kādā apmērā, kas tiek darīts, lai mīkstinātu tos ierobežojumus, – intervijā Romānam Meļņikam saka bijušais Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs, politologs Nils Muižnieks.

Nelolot ilūzijas(9)

Smaidu raisa, ka daļa cilvēku ļoti rūpīgi seko līdzi valdības lēmumiem par ārkārtējās situācijas pagarināšanu. It kā vīrusi respektētu valdības lēmumus un pēc kāda konkrētā datuma izzustu kā nebijuši. Drīzāk svarīgi vērot jaunas saslimšanas un arī mirstības dinamiku un no tā izdarīt secinājumus par to, cik ilgi būs jādzīvo "kara pret vīrusu" apstākļos.

Valstij trūkst ambīciju straujai izaugsmei pēc krīzes(17)

Mēs nepārtraukti aicinām uz dialogu ministrijas, bet praksē dialogā piedalās tikai pašu nozaru pārstāvji. Mēs esam konsultatīva struktūra, bet sanāk tā, ka varam konsultēt tikai paši sevi, – intervijā Romānam Meļņikam stāsta Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītājs Gints Miķelsons.

Krīzes laikā atbalsta ne tikai sociāli, bet arī morāli(3)

Apmulsušos un nogurušos, uztrauktos mēs mēģinām nomierināt, sēt viņiem cerības, lai arī, protams, tādā situācijā mierināšana reizēm izklausās ķecerīgi, – intervijā Romānam Meļņikam saka Latvijas Sarkanā Krusta ģenerālsekretārs Uldis Līkops.

Vara attālinās no tautas(16)

Svētki un tādi krīzes brīži kā tagad, kad cilvēku uzmanība novērsta uz kādām viņiem būtiskākām aktualitātēm, politiķiem ir ideāli piemēroti nepopulāru, bet ilgtermiņā lielas pārmaiņas nesošiem lēmumiem. Jā, varbūt kāds pamanīs, zvanīs trauksmes zvanus, taču plašākas masas tas neaizraus, tātad par skandālu, kas būtu jāņem vērā, nepārvērtīsies.

Govi nevar izslēgt uz mēnesi, diviem vai trim kā iekārtu(22)

Atbalsts būs tikai tad, ja izpildīsies strikti noteikti situācijas pasliktināšanās kritēriji, nebūs tā, ka kāds, kuram iet labi, varētu saņemt vēl arī kaut kādu papildu bonusu, – intervijā Romānam Meļņikam apliecina zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA).

Valsts vedina vairāk dzert?(21)

Samērā plašu ažiotāžu raisījusi Ekonomikas ministrijas iniciatīva ļaut pastāvīgi tirgot alkoholiskos dzērienus internetā. Saprotamu iemeslu dēļ par to bažas pauž narkologi, tāpat citi veselības aprūpes sistēmā strādājošie. Taču šajā gadījumā atkal (tāpat kā tad, kad tika mazināta akcīze alkoholam) ir pamats runāt arī par morāli. Alkohols nav un nevar būt starp tiem produktiem, kā plašāka iegāde vai lietošana vairotu tautas labklājību. Drīzāk tieši otrādi. ​

"Paliec mājās!", "Ej uz eksāmeniem!"?(10)

Eiropas valstu ministru, valdību līmenī būtu jāvienojas par alternatīvu vidusskolas eksāmeniem – intervijā Romānam Meļņikam pauž Rīgas Juglas vidusskolas direktore Aija Melle.

Lieldienas nāk ar unikālu pieredzi(16)

Mūsdienās, arī esot attālināti, mēs varam būt vienoti, būt kopā, sarunāties, pat redzēt cits citu – intervijā Romānam Meļņikam saka Rīgas Mateja baptistu draudzes sludinātājs Matīss Babrovskis

Ne tikai dalīt parādu naudu, bet arī taupīt(4)

Cīņas pret vīrusa izplatīšanos kontekstā ar pulcēšanās liegumiem, savstarpējas distances ievērošanu, pašizolāciju, attālināto darbu un mācībām, ekonomiskās aktivitātes kritumu, bezdarbnieku un pabalstu saņēmēju skaita pieaugumu, kā arī to pavadošo neskaidrību par nākotni ļoti zīmīgs iepirkums nupat bija izsludināts un pēc Saeimas opozīcijas protesta it kā apturēts. Runa ir par Saeimas administrācijas tieši tagad izsludināto iepirkumu par ziedu kompozīciju piegādi ar paredzamo līgumcenu 19 999 eiro.

Burovs: mums ir tikai viena opozīcija – tas ir koronavīruss(10)

Šobrīd Rīgai trūkst aktīvas pozīcijas. Rīgai vajadzētu ne tikai kopēt Ministru kabineta lēmumus, bet arī pašai būt ļoti aktīvai – intervijā Romānam Meļņikam saka iepriekšējais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (Gods kalpot Rīgai).

Vieni izsargājas, bet citi...(18)

Jaunā ļaunā vīrusa izplatīšanās cilvēku dzīvi visā pasaulē izmainījusi tik radikāli kā nekas iepriekš miera laikos.

Dīkstāves pabalstiem naudas pietiks(16)

Mēs neesam politikas veidotāji, mēs esam politikas īstenotāji – intervijā Romānam Meļņikam pauž Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Valstij svarīgi arī kvalitatīvi informēt

Ar Latvijas Preses izdevēju asociācijas (LPIA) izpilddirektoru, šīs asociācijas valdes priekšsēdētāja vietnieku Guntaru Līci sarunājas Romāns Meļņiks.

Glābs ekonomiku, naudu nežēlojot(33)

"Mēs strādājam pēc scenārija, ka šī krīze būs īslaicīga – divi trīs mēneši. Protams, skatīsimies arī uz iespēju samazināt izdevumus. Bet, ja ārkārtējā situācija būs ilgāka, tiks iedarbināti pavisam citi palīdzības līdzekļi, citas atbalsta programmas," intervijā saka finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Kaimiņ, noliec mandātu!(27)

Deputāts Artuss Kaimiņš ar savu uzvedību atkal spridzina. Tikai šoreiz tie vairs nav nekādi joki ar slēpto kameru. Viņš pirmais no Saeimas ticis pie kārtīgas devas jaunā koronavīrusa, saslimis, pats kļuvis par vīrusa izplatītāju, nu viņa dēļ parlamenta un valdības darbs ir paralizēts.

Bankām laiks būt solidārām ar klientiem(13)

Uzņēmēji tuvu izmisumam, ka saistībā ar vīrusa izplatīšanos ieviestā ārkārtas stāvokļa dēļ apstājas vai pamatīgi nobremzējas bizness un tāpēc daudziem nu varētu draudēt bankrots. Līdzīgi satraukti ir mediji, kuriem ir reklāmas ieņēmumu kritums, lai gan darba apjoms audzis un ar pamatdarbību saistītās izmaksas nav mazinājušās.

Krīze kā brīdis, kad var sākties restarts(20)

Jau šodien jādomā, kā veicināt atkopšanos, valsts izaugsmi pēc ārkārtas stāvokļa, – intervijā Romānam Meļņikam pauž Latvijas Darba devēju konfederācijas Sociālās drošības un veselības aprūpes eksperts Pēteris Leiškalns.

Apzinīgi. Visi? Cik ilgi?(14)

Nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību pēdējās dienās ieviesti tādi ierobežojumi kā, šķiet, vēl nekad agrāk (vismaz miera laikos). Ir limitēta pulcēšanās, atcelti pasākumi, slēgta ārvalstu satiksme, cilvēki tiek aicināti izmantot iespēju strādāt attālināti, ar iestādēm sazināties elektroniski, tāpat arī neapmeklēt aptiekas un veikalus noslogotākajā laikā. Visās tirdzniecības vietās pircējiem jāievēro divu metru distance, aizliegta pasažieru iekāpšana sabiedriskajā transportā pa priekšējām durvīm un biļešu iegāde pie vadītāja, lai to pasargātu no inficēšanās, utt.

Pirms pieļauj bērna adopciju uz ārzemēm, jāizvērtē visi riski(12)

Mēs esam priecīgi par katru, ko esam reemigrācijas programmas ietvaros atgriezuši atpakaļ Latvijā, bet tajā pašā laikā tiek teikts, ka 42 uz ārzemēm adoptēti bērni jau nemaz neesot tik daudz. Atļauja adoptēt uz ārzemēm ir vieglākais ceļš, lai nerisinātu tās problēmas, kas mums šajā jomā pastāv, – intervijā Romānam Meļņikam pauž juriste Karina Ploka.

Ko un kā uzzinām(5)

Jaunā koronavīrusa straujā izplatība aktualizējusi jautājumu par efektīvu, visaptverošu sabiedrības informēšanas tīklu esamību valstī. Jā, amatpersonas ik dienas nāk klajā ar vēstījumiem par aktuālo situāciju, ieteikumiem rīcībai, taču vai šīs informācijas tālākās nodošanas kanāli ir tādi, lai tas, kas būtu jāzina ikvienam, būtu nogādāts ikvienam?