Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +4 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija
Vai politiķi ir aizdomājušies, kādi būs vēlēšanu rezultāti?

Ko neprot mūsu valdība

Pagājušajā piektdienā Finanšu ministrija izplatīja preses relīzi Finanšu ministrs Jānis Reirs tiekas ar radošo organizāciju pārstāvjiem par izmaiņām autoratlīdzību saņēmējiem. Relīzē bija sacīts: ""Mēs turpinām darbu un diskusijas. Šobrīd strādājam pie papildu kompensējošu pasākumu piedāvājuma nozarei,» norāda finanšu ministrs Jānis Reirs." Tajā pašā dienā aģentūra LETA vēstīja, ka "Francija piešķirs 115 miljonu eiro palīdzībai kultūras sektoram, paziņojusi [Francijas] Kultūras ministrija".

Tātad, kamēr mūsu valstī ministrijas tērē laiku un enerģiju strīdos ar radošās inteliģences pārstāvjiem, tikmēr Francija atradusi 115 miljonu eiro, lai palīdzētu savam kultūras sektoram izturēt Covid-19 krīzi. Protams, apgalvot, ka Latvijā viss ir slikti, bet citur – viss ir labi, būtu pārspīlējums. Turklāt jāatceras, ka jau pirms Covid-19 krīzes Francijas sabiedrība pauda neapmierinātību ar savu politiķu lēmumiem un šī neapmierinātība bija viens no cēloņiem gan "dzelteno vestu" protestiem, kas aizsākās 2018. gada novembrī, gan 2019. gada decembrī notikušajiem streikiem.

Atgriežoties pie situācijas mūsu valstī, jāteic: var piekrist viedoklim, ka to, cik pareiza vai nepareiza ir mūsu valdības rīcība epidemioloģiskajā aspektā, varēs novērtēt tikai tad, kad Covid-19 pandēmija būs beigusies. Taču jau tagad ir redzams, ka ar valdības prasmi nodrošināt atbalstu Covid-19 krīzes skartajām jomām, tātad visām tām jomam, kuras, kā formulējuši ekonomisti, ir saistītas ar cilvēku pulcēšanos un pārvietošanos, Latvijā iet bēdīgi.  

Nesen sociālajos tīklos bija vērojamas viedokļu sadursmes par ārvalstu ceļojumiem un citām aktivitātēm skolēnu brīvlaikā. Taču jāņem vērā, ka mūsu valdība nav piedāvājusi tūrisma kompānijām jaunu dīkstāves pabalstu programmu, piemēram, līdz nākamā gada pavasarim. 
Portāls LSM vēsta, ka Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas valdes locekle Kitija Tigule ir aicinājusi valdību lemt par kompensācijām tūrisma industrijas saglabāšanai, un tas nav pirmais šāds aicinājums, kas izskanējis no tūrisma industrijas, turklāt cietušas ir arī citas jomas, to vidū jau minētā kultūra.

Vai valdošās koalīcijas politiķi ir aizdomājušies par to, kādi būs nākamo – 2021. gada pašvaldību un 2022. gada Saeimas – vēlēšanu rezultāti, ja 2020./2021. gada ziema un tai sekojošais pavasaris kultūras jomas un vairāku tautsaimniecības nozaru pārstāvjiem paliks atmiņā kā laiks, kad bija jācīnās par izdzīvošanu? Un te nav runas par cīņu ar koronavīrusa izraisīto slimību, bet ar finansiālām grūtībām.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Trūkst reālas rīcības

Investīciju klimats Latvijā investoru vērtējumā 2023. gadā sasniedzis viszemāko vērtību – 1,9 punktus no 5, un salīdzinājumā ar 2022. gada mērījumiem vērtējums nokrities par 0,4 punktiem. Tā secin...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē