JV, virzot nodokļu sistēmas izmaiņas pandēmijas laikā, demonstrē pilnīgu realitātes ignorēšanu un atgādina to televīzijā reiz rādīto darba kolektīvu, kas piedzīvoja Covid-19 uzliesmojumu, jo nespēja atteikties no ierasto klātienes sapulču rīkošanas. Turklāt no 1. jūlija ieviestās izmaiņas nodokļu jomā liecina par kreisu, nevis centrisku nostāju, jo ir vērstas uz naudas pārdalīšanu, nevis pelnīšanas veicināšanu.
Labāk par JV neizskatās arī citas valdošo koalīciju veidojošās partijas. Nacionālā apvienība, kura vārdos iestājas par latviskām vērtībām, ignorē riskus, ko VSAOI izmaiņas rada autoratlīdzību saņēmējiem – latviskās kultūras kopējiem, no kuriem finansiāli un psiholoģiski trauslākos ir traumējusi pandēmija, bet stiprākie un elastīgākie sākuši lūkoties pēc karjeras iespējām ārpus Latvijas vai vismaz citā, stabilākā nozarē, upurējot savu talantu.
Vilšanos sagādājusi arī liberālā Attīstībai/Par!, kurai teorētiski vajadzētu iestāties par iespējām ikvienam veidot savu biznesu, it īpaši Covid-19 krīzes apstākļos, nevis par smagāku, sarežģītāku nodokļu slogu, gan Jaunā konservatīvā partija, kuras nosaukums liek domāt, ka tai vajadzētu protestēt pret pārmaiņām, kas tiek īstenotas neatbilstošā brīdī.
Savukārt nu jau sairušās KPV LV politiķi pirms 13. Saeimas vēlēšanām pieteica sevi kā tautas balsi un pretstatīja vecajai politiskajai elitei, taču vēlāk nebija spējīgi iestāties pret VSAOI izmaiņu radīto triecienu zemu apmaksāto nepilnas slodzes darbu veicējiem.
Turklāt, lai arī valdošajai koalīcijai ir pieredzējusi opozīcija, skaļāk tomēr skan to valdības kritiķu balsis, kuri nevis pamato, kādēļ nav īstais brīdis ieviest minimālo VSAOI, bet gan tracina viegli manipulējamo sabiedrības daļu, izmantojot retoriku: "Ja neatbalsti valdību, tad nevakcinējies!"