Valdība ir lēmusi, ka akustiskā koncertzāle tiks būvēta vietā, kur šobrīd ir kādreizējā kompartijas ēka. Nu tiek pasūtīti ēkas apsekojumi, lai būtu pamatojums tam, ka tās atjaunošana ir pārāk dārga, no kā attiecīgi tiek izsecināts, ka politiski pieņemtais lēmums tās vietā būvēt koncertzāli bijis pareizs. Arī nākamais plānotais solis – Baltijas Arhitektūras skolu forums/plenērs, kurā pārbaudīs telpiskās iespējas Nacionālās akustiskās koncertzāles izvietojumam Elizabetes ielas 2 areālā. "Pārbaudīšana" gan izpaužas kā uzdevums "analizēt Elizabetes ielas 2 areāla iespējamos plānojuma un telpiskās attīstības scenārijus, izstrādājot konceptuālus variantus". Skaidrs, ka tādā plenērā neviens par alternatīvām vietām pat neiepīkstēsies, tāpat kā nemēģinās apšaubīt arī koncertzāles būvniecības iespēju konkrētā vietā, – ja gribi piedalīties pasākumā, pieņem spēles noteikumus.
Cits gadījums – vārdu apmaiņa, kas veidojas starp Tiesībsarga biroju un labklājības ministres biroju par Valsts sociālās aprūpes centru (VSAC) nākotni. Kritizējot nesekmīgo deinstitucionalizācijas procesu, tiesībsargs aicināja līdz 2024. gada 1. janvārim pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu VSAC, ikvienai personai ar invaliditāti nodrošinot atbilstošu sociālo pakalpojumu piešķiršanu sabiedrībā. Pamatojums balstās faktos: lai arī valsts politika skaitās vērsta uz to, lai cilvēki nedzīvotu institūcijās, tomēr realitātē vērojams pretējais – institūcijās tiek izmitināts aizvien lielāks cilvēku skaits. Ko atbild ministres birojs? Pauž ministres aicinājumu... "Tiesībsarga biroja pārstāvjiem aiziet uz sociālās aprūpes centru, nostrādāt tur kaut vienu pilnu dienu un iejusties sociālā aprūpētāja ādā», ar to apliecinot, ka VSAC darbinieki dara tieši to, ko ministrija no viņiem sagaida, un vēl vairāk, – tieši no šāda darba tiešā veidā esot atkarīga deinstitucionalizācijas procesa sekmīga turpināšana. Un vispār – pēdējos divos gados VSAC infrastruktūrā ieguldīti 4,5 miljoni eiro, un līdz 2022. gada beigām 5,8 miljoni eiro tiks ieguldīti energoefektivitātes uzlabošanā VSAC ēkās, paudusi ministre. Arī saskatāt, ka atbildēs "ne par to stāsts" un ir pretruna starp deklarēto un ministres vadībā realizēto? Proti, laikā, kad jāvirzās uz VSAC "optimizāciju", kapacitāte tiek aizvien stiprināta. Ko jūs?! Nepietiek ar to, ka "Juris Jansons neobjektīvi atspoguļo situāciju sociālās aprūpes centros"?
Ja agrāk teica, ka taisnība tam, kas skaļāk bļauj, tad mūsdienās sanāk, ka taisnība tam, kas neklausās citu pamatotos iebildumos. Vienreiz tādam, kas dara vai runā aplamības, iebilst, otrreiz iebilst, trešo reizi atmet ar roku – ko nu, inteliģents cilvēks būdams, kā saka, velti muti dzesēsi...
Pareizi tas, ko gribas par pareizu uzskatīt?
Aizvien biežāk pēdējā laikā gadās sastapties ar piemēriem tam, ka politiķi par pareizu atzīst nevis to, kas balstīts pierādījumos vai ko par pareizu atzinuši vispārēji atzīti eksperti, bet gan to, kas pašiem subjektīvi šķiet pieņemamāks, izdevīgāks, un attiecīgi šo "pareizumu" tad sparīgi tiecas uzspiest visiem citiem, tostarp "ražojot" tam derīgus pierādījumus. Visspilgtāk tā rīkojas ASV prezidents Tramps, taču sekotāju viņa metodei netrūkst arī Latvijā.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.