Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Svētki kompromisu valdībai

Nesen, 23. janvārī, apritēja divi gadi, kopš tika apstiprināta Krišjāņa Kariņa (JV) valdība. 22. janvārī Valsts kancelejas Komunikācijas departaments izplatīja valdības darbu slavinošu preses relīzi, kas bija uzrakstīta tik patētiskā stilā, ka varētu sacenties ar produktus reklamējošām relīzēm, ko medijiem sūta sabiedrisko attiecību aģentūras. Turklāt preses relīzes par to, ka "Krišjāņa Kariņa valdībai aprit divi gadi", sadaļā Nodokļu politikas uzlabošana, atbalsts uzņēmējiem un vietējiem ražotājiem bija ignorēti nodokļu reformas diskutablie aspekti, uz kuriem norādījuši uzņēmēji, radošās inteliģences pārstāvji, kā arī ekonomikas eksperti.

Protams, žēl, ka ne visi sabiedrisko attiecību veidotāji saprot – pārspīlēta slavēšana rada nevis uzticēšanos, bet pretēju – skeptisku – attieksmi. Piemēram, Eiropas Parlamenta, kura deputāts senāk bija pašreizējais Latvijas premjerministrs, sabiedrisko attiecību neitrālais stils atstāj daudz cienījamāku iespaidu. 

Tomēr diskutablā komunikācija ar sabiedrību nav vienīgā šīs valdības problēma. Būtu netaisnīgi apgalvot, ka piecu, ļoti atšķirīgu politisko spēku veidotā valdība vērtējama vien kritiski. Pamatotākais pārmetums, kuru politiskā elite diemžēl izliekas nedzirdam, ir saistīts ar pārspīlēto taupību, sniedzot atbalstu tiem cilvēkiem, kuriem Covid-19 pandēmijas laikā ir pilnībā vai daļēji aizliegts strādāt. 

Te svarīgi ir uzsvērt vārdu "aizliegts". Šī nav tāda situācija, kad uzņēmumam jāsašaurina ražošana vai kultūras pasākumu rīkotājiem jāatceļ koncerts tādēļ, ka sabiedrībai nav intereses par konkrēto piedāvājumu. Šī ir tāda situācija, kad strādāt vispār aizliegts! To, ka mūsu valdība ir pārspīlēti taupīga atbalsta sniegšanā, uzsver ne tikai uzņēmēji, bet pat Eiropas Parlamenta deputāti, ekonomisti, kā arī dažādu mediju žurnālisti, kuri piedalās Latvijas Radio 1 raidījumā Krustpunktā. Jācer, ka valdība tomēr sapratīs – pārmetumi par neadekvātu taupību nav saukļa "Viss ir slikti!" fanu izdomājums, bet gan objektīva norāde uz kļūdainu politiku.

Savukārt, kas attiecas uz epidemioloģisko jomu, mūsu sabiedrībai godīgi jāatzīst, ka risinājumu meklējumi vērojami daudzās valstīs, arī bieži slavētajā Zviedrijā, un nav taisnīgi pārmest mūsu valdībai, ka Latvijā nav atrasts ideālais modelis, kā sabalansēt ierasto dzīvi ar Covid-19 izplatības ierobežojumiem. 

Tāpat nenoliedzami atzinības vērta ir premjerministra Krišjāņa Kariņa prasme politiski un psiholoģiski visai sarežģīto Ministru kabinetu vadīt jau divus gadus, kas Latvijā nebūt nav īss laiks valdībai.

Top komentāri

Kompromiss ir māksla.
K
Naids un destrukcija - posts un nelaime. Kas būtu ar valsti noticis, ja šizofrēnais šarlatāns būtu ticis pie valdīšanas? Bail pat iedomāties! Kariņa valdība ir bieds krieviem un latvijciem, toties Latvijai un latviešiem - miers un taisnība. Es ceru, arī Magda to tīri labi apzinās un saprot, ja arī Lemberga maizi ēd (tā jau par Dienu runā!).
Visu zemju rukses
V
ap putleru un viņa cūkām! Melnās jūras pilī!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kāpēc šī valdība vēl nekrīt(36)

Godīgi atbildot uz jautājumu, vai šī valdība sevi ir izsmēlusi, visticamāk, vairākums Latvijas iedzīvotāju šoreiz pat netipiski neatkarīgi no saviem politiskajiem uzskatiem un tā, kuru partiju atbal...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē