Viņš stāstīja, ka koalīcijas partneri šodien pārrunāja problēmas, kas radušās starp Latvijas Radio darbiniekiem un NEPLP, tāpat koalīcija tika informēta par vēstulēm, ko Saeimas komisija saņēmusi no dažādām organizācijām, tostarp Latvijas Radio Ziņu dienesta, Latvijas Radio arodbiedrības, Latvijas Žurnālistu asociācijas, Tiesībsarga u.c., kurās sniegts negatīvs NEPLP darba vērtējums.
Pēc Kaimiņa teiktā, Saeimas atbildīgā komisija šonedēļ varētu sasaukt sēdi, kurā NEPLP locekļiem klātesot visas problēmas tiktu izrunātas un komisija varētu rosināt Saeimu atsaukt NEPLP locekļus.
"Es uzskatu, ka jāvērtē katra NEPLP locekļa atbildība atsevišķi. Arī likums paredz, ka atlaist var tikai pa vienam, nevis visus kopā. Ņemot vērā iepriekš pausto, es vēlos klātienē diskutēt par organizāciju paustajām bažām, kas varētu beigties ar katra NEPLP locekļa profesionalitātes izskatīšanu. Patlaban ir milzīga uzticības krīze medijiem un Saeimas komisijai ir atbildība to risināt," uzsvēra Kaimiņš.
Lūgts precizēt, vai pastāv iespēja, ka pēc Saeimas komisijas sēdes varētu tikt rosināts atlaistu visu NEPLP, Kaimiņš atbildēja apstiprinoši.
"Es uzskatu, ka jāizskata katra NEPLP locekļa atbildība un profesionalitāte, jo katram ir sava sfēra, par ko viņi atbild. Turklāt NEPLP darbā ir konstatētas kliedzošas problēmas, kas liecina par augstu neprofesionalitāti, un tas, iespējams, atklāsies komisijas sēdē," pauda deputāts.
Saeimas deputāts Daniels Pavļuts (A/P) pauda, ka par NEPLP jautājumu diskutēts gana daudz, tāpēc Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai ir jāvērtē katra NEPLP locekļa darbs atsevišķi un viņu atbilstība ieņemamajam amatam.
Šim viedoklim pievienojās Nacionālās apvienības pārstāvis Imants Parādnieks, kurš atzina, ka ir jāizvērtē katra NEPLP locekļa atbildība, bet visa padome nebūtu maināma tikai tāpēc, ka tiek pieprasītas izmaiņas.
Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāve Juta Strīķe uzsvēra, ka viņas pārstāvētais politiskais spēks uzskata, ka būtu jāmaina visa NEPLP.
"JKP ir par papildu naudas piešķiršanu Latvijas Radio, bet, jo ātrāk tiks nomainīta NEPLP un Latvijas Radio valde, jo ātrāk būs skaidra, saprotamam pārvaldība. Esmu dzirdējusi no starptautiskajiem komentētājiem, ka Krievijā nekas nemainīsies, kamēr nemainīsies prezidents Putins. Jebkurā iestādē nekas nemainīsies, ja netiks nomainīts neatbilstošs vadītājs," sacīja Strīķe.
Jau vēstīts, ka Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) vērsusies Saeimā, pieprasot no amatiem atbrīvot NEPLP locekļus. Saeimai tiek lūgts neatliekami savā darbakārtībā iekļaut jautājumu par NEPLP locekļu darba vērtēšanu, aģentūra LETA noskaidroja organizācijā. Vienlaikus organizācija lūdz Saeimu nekavējoties izstrādāt un ieviest jaunu sabiedrisko mediju pārvaldības modeli.
LŽA uzskata, ka pašreizējais NEPLP sastāvs nav pietiekami kompetents, atbildīgs un vērsts uz konstruktīvu sadarbību mediju vides jautājumu risināšanai. NEPLP ir izveidojies konflikts ar lielāko daļu pārraugāmās nozares dalībnieku un nav redzamas pazīmes, ka situācija tiktu labota.
NEPLP ir zaudējusi mediju organizāciju un to darbinieku uzticību, uzsvērts Saeimai adresētajā iesniegumā, piebilstot, ka par vairāku NEPLP locekļu darbības atbilstību reputācijas prasībām izteiktas pamatotas šaubas. LŽA tāpat uzsvēra, ka NEPLP 2018.gada nogalē bez pietiekama pamatojuma atbrīvoja no darba Latvijas Televīzijas (LTV) valdi. Iesniegumā norādīts arī uz vairākām citām problēmām ar NEPLP.
NEPLP loceklis Patriks Grīva aģentūrai LETA sacīja, ka LŽA rīcība nav nekas jauns, jo "asociācija nemitīgi ir kritizējusi padomes darbu un izmantojusi visus līdzekļus, lai diskreditētu to". "Personīgi es priecātos par konstruktīvu kritiku, bet patlaban asociācijas apgalvojumi par to neliecina," uzskata Grīva, piebilstot, ka NEPLP turpinās darbu kā iepriekš līdz Saeima lems pretēji.
pievienota 7. līdz 10. rindkopa
Itamars Toledano
Elvīra
Un,