Rokopera Lāčplēsis un populārās mūzikas dižkoncerts Latvijas gadsimts Arēnā Rīga, Dziesmu un Deju svētki, dažādi lieluzvedumi. Kā orientēties vērienīgajā vairāk nekā 800 norišu piedāvājumā?
Pasākumu ir ārkārtīgi daudz, taču kulminācijas brīdis būs šā gada novembris, kad būs simtgades īpašie notikumi. Taču ceļš uz 18. novembri sākās jau 2017. gada maijā, kad atzīmējām tos vēsturiskos notikumus, kas veicināja Latvijas valsts izveidi. Tā bija Latgales kongresa simtgade un Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes izveidošanas simtgade ar notikumiem Valkā. Īpašu uzmanību pievēršam 4. maija notikumiem – Latvijas neatkarības atjaunošanai. Ir daudz nozīmīgu datumu, daudz pasākumu, kas veltīti personībām, kuras ar savām idejām aizrāva laikabiedrus un kopīgā darbā nodibināja Latvijas valsti. Tas ir garš process. Tādēļ Latvijas simtgades svinības ilgst no 2017. līdz 2021. gadam. Tas ir viss Latvijas dzimšanas ceļš no darbībām, kas veicināja neatkarīgas valsts izveidi, līdz Latvijas neatkarības nostiprināšanai, starptautiskajai atzīšanai de iure un uzņemšanai Tautu savienībā. Izejam šo ciklu vēlreiz, pēc simts gadiem godinot cilvēkus un izzinot vēsturi. Ir daudz jaunas informācijas, kas nebija pieejama padomju laikā. Simtgade ir ļoti labs iemesls sabiedrībai iesaistīties šo jauno zināšanu gūšanā – aicinu ikvienu atrast sev un ģimenei interesantāko www.lv100.lv kalendārā. Liela uzmanība ir pievērsta tam, lai pasākumi notiktu visā Latvijā. Koncertcikls Latvijas gredzens notiek tikai reģionālajās koncertzālēs Rēzeknes Gors, Liepājas Lielais dzintars, koncertzālē Cēsis, Jelgavas Kultūras namā, bet ne Rīgā. 2019. gadā īpaši notikumi būs veltīti vēsturiskajiem notikumiem Liepājā un Cēsīs. Tie būs saistīti ar kuģi Saratov, pagaidu valdību Cēsīs un neatkarības cīņām.
Visu interviju ar plašu ieskatu Latvijas simtgades svinību programmā lasiet laikraksta Diena trešdienas, 10. janvāra, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
Jā
solon
viesis