Kā nonācāt šajā jomā un kas jūs pašu tajā saista visvairāk?
Vairāk nekā 10 gadus strādāju korporatīvās filantropijas jomā. Lai arī Latvijā šī joma ir salīdzinoši jauna, saredzu tajā lielu potenciālu un ticu, ka drīzā nākotnē mūsu valstī tā tiks pienācīgi novērtēta. ANO un ES jaunākie paziņojumi to apstiprina. Apvienojoties IT tirgus dalībniekiem, kuriem ir zināšanas un resursi, kuru diemžēl nav valsts vai pašvaldību rīcībā, var tikt īstenotas iniciatīvas, kas spēj radīt pozitīvu ietekmi Latvijas mērogā. IT Izglītības fonds kā nodibinājums, kuram ir sabiedriskā labuma statuss, ir lieliska platforma, lai, koordinējot dažādu ieinteresēto pušu idejas un resursus, risinātu aktuālus izaicinājumus izglītības jomā. Kopā ar saviem ziedotājiem un partneriem esam īstenojuši vairākas vērienīgas iniciatīvas.
Jūsu fonda mājaslapā lasāms secinājums, ka pieprasījums pēc IT speciālistiem pieaug ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropā un pasaulē, tomēr tikai 3,8% no iedzīvotājiem darbspējīgā vecumā darbojas IT jomā. Kādi, jūsuprāt, ir galvenie iemesli, kāpēc šajā profesijā, kurā ir konkurētspējīgs atalgojums, arvien pietrūkst kvalificētu darbinieku? Un vienlaikus – pētījumi rāda, ka jauniešiem interese ir, bet tajā pašā laikā studentu skaits IT jomā ir zems. Kur tad šie jaunieši pazūd?
Tehnoloģijas ir neatņemama mūsu
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 20. jūnija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!