Lielbritānijas un ES amatpersonas pašreiz ved sarunas cerībā panākt vienošanos par izstāšanās nosacījumiem līdz ES samitam, kas sāksies ceturtdien. Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības paredzēta 31.oktobrī.
Ierodoties Luksemburgā, lai informētu ES dalībvalstis par Brexit sarunām ar Lielbritāniju, Barnjē izteicās piesardzīgi.
Viņš sacīja, ka intensīvi strādāts visu nedēļas nogali un arī pirmdien, un norādīja, ka, kaut arī vienošanās kļūst arvien sarežģītāka, to ir iespējams noslēgt šonedēļ.
Barnjē uzsvēra, ka, protams, jebkuram līgumam, kas tiktu noslēgts, jākalpo abām pusēm - gan visai Lielbritānijai, gan visai ES.
"Ļaujiet piebilst, ka tagad ir pēdējais laiks pārvērst labus nodomus juridiskā tekstā," sacīja Barnjē.
Vairāk nekā trīs gadus pēc Lielbritānijas referenduma, kurā vairākums vēlētāju atbalstīja valsts izstāšanos no ES, sarunas joprojām iestrēgušas jautājumā par muitas kontroli uz Ziemeļīrijas un Īrijas robežas.
ES ir iebildumi pret Londonas ierosinājumiem Īrijas robežas kontrolei un ieceri piešķirt Ziemeļīrijas asamblejai tiesības lemt par vienošanās apstiprināšanu vai noraidīšanu.
Barnjē šodien Luksemburgā arī plānota tikšanās ar Lielbritānijas Brexit ministru Stīvenu Bārkliju, kas tiek uztverta kā pozitīva zīme sarunās, kas kopš nedēļas nogales tiek turētas noslēpumā.
Kāds Eiropas diplomāts ziņu aģentūrai AFP sacīja, ka Lielbritānija vēlas vienošanos un viņi ir gatavi runāt par muitas pārbaudēm un Ziemeļīrijas asambleju.
"Mums jāskatās, vai ar to pietiks, lai to pārvērstu juridiskā tekstā. Mums jābūt piesardzīgiem," norādīja diplomāts.
veca gudrība