Izsakoties par 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanām un Brexit kampaņu, Tusks norādīja, ka jauns elements politikā ir "bezprecedenta gatavība melot par teju pilnīgi visu, izturēties pret meliem kā pret attaisnojamu instrumentu, lai uzvarētu."
Pirmajā intervijā kopš aiziešanas no Eiropadomes prezidenta amata Tusks sacīja, ka Brexit bija "sāpīgākā un skumjākā pieredze" piecos amatā pavadītajos gados, kad arī tika pieredzēta Grieķijas parādu krīze, asi strīdi par migrāciju un Donalda Trampa ievēlēšana ASV prezidenta amatā.
Tusks vainoja bijušo Lielbritānijas premjerministru Deividu Kemeronu par šo "kļūdu" - sarīkot referendumu, kurā "viņam nebija nekādu izredžu uzvarēt".
Tusks arī atzina, ka nākamajā rītā pēc referenduma, runājot ar Kemeronu, viņš joprojām cerējis, ka lēmums var tikt mainīts.
Bijušais Eiropadomes prezidents intervijā arī kritizēja Francijas prezidentu Emanuelu Makronu saistībā ar viņa apgalvojumiem, ka NATO iestājusies "smadzeņu nāve", un atteikšanos sākt ES iestāšanās sarunas ar Albāniju un Ziemeļmaķedoniju.
"Es uzskatu, ka tā bija stratēģiski un politiski milzīga kļūda teikt "nē" pēc tik lielām pūlēm un upuriem, it īpaši Skopjē," skaidroja Tusks.
Rezultātā Eiropa kļūs mazāk droša, viņš brīdināja.
Irlielāmērāticams
:)
trusis nejaukais