Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -4 °C
Apmācies
Trešdiena, 11. decembris
Valdis, Voldemārs, Valdemārs

Tēma

Lato Lapsa bandu zemē Salvadorā © DIENA(30)

Par šo Pestītāja vārdā nosaukto zemi pasaules, tostarp Latvijas, mediji brīdina, ka bandu kari šeit pārauguši gandrīz vai visaptverošā pilsoņu karā. Bet kas nu tur sevišķs — iepriekšējais pilsoņu karš Salvadorā beidzās tikai 1992.gadā, visi to vēl tīri labi atceras, un asiņu smarža joprojām ir ja ne gaisā, tad cilvēku galvās gan.

Ar peldēšanas apmācību jāmazina slīcēju skaits © DIENA(22)

Kad paies Raiņa 150 gadu jubileja, daudziem no tās atmiņā paliks visupirms melnā peldkostīmā tērpies Rainis no izrādes Raiņa sapņi reklāmas uz tramvaju sāniem un reklāmstabiem. Šī saistība nav absolūti nejauša tādā ziņā, ka Rainis par plaši pazīstamu personu kļuva tajā pašā laikā, kad Latvijā tika likti pamati jaunam sporta veidam - peldēšanai.

Ūdrītis: Tagad gūstu kaifu no pozitīvām lietām © DIENA(13)

Rolands Ūdris jeb Ūdrītis šogad nosvinējis apaļu jubileju, pirmoreiz apprecējies, tiks pie sava pirmā dēla un atsāk muzicēt kopā ar savu grupu The Hobos. Grupa pēc divu gadu pārtraukuma gatava atkal regulāri uzstāties, un 18.septembrī notiks viņu labāko dziesmu koncerts divu stundu garumā koncertzālē Palladium

Britu leiboristus varētu vadīt sociālists © DIENA(8)

Vienā no ietekmīgākajām Eiropas Savienības un NATO dalībvalstīm radies pieprasījums pēc krasi atšķirīga politiskā kursa, jo par britu Leiboristu partijas jauno līderi varētu kļūt sociālists Džeremijs Korbins, kuram nepatīk NATO, bet ir siltas jūtas pret Putinu.

Krāpnieki izmanto lielo pieprasījumu pēc īres dzīvokļiem © DIENA(14)

Lielo pieprasījumu pēc īres dzīvokļiem izmanto krāpnieki, kas liek lietā dažādas shēmas, lai izvilinātu naudu no upuriem. Fiktīvie dzīvokļu izīrētāji cenšas apvest ap stūri katru mājvietas tīkotāju, kas nonāk viņu nagos, - gan jaunās ģimenes, gan pašmāju un ārzemju studentus.

Seile: Skolām nevajadzētu noslāņoties pēc vecāku turīguma līmeņa © DIENA(45)

Leģenda vēsta, ka Mārītei Seilei kļūšana par izglītības un zinātnes ministri nozīmējusi derībās zaudētu kasti šampanieša (pirms 17 gadiem kāda kolēģe Seilei teikusi, ka līdz 50 gadu vecumam viņa būs kļuvusi par ministri, bet Seile bija gatava saderēt, ka tas noteikti nenotiks). Šo leģendu ministre nekomentē (varbūt tāpēc, ka tajā ietilpst skolēniem tik kaitīgais alkohols), taču ir kādas derības, kuras viņa ar šo soli ir uzvarējusi — derības pašai ar sevi: vai viņa nenobīsies brīdī, kad tiks piedāvāta iespēja no citu padarītā kritizēšanas pāriet uz darbiem, pierādot, ka spēj labāk.

Lietuviešu raksturs kaldina panākumus basketbola laukumā © DIENA(10)

No visām Rīgā notiekošā Eiropas čempionāta spēlēm visvairāk tiek gaidīta Latvijas valstsvienības spēkošanās ar Lietuvas izlasi. Mūsdienās esam jau pieraduši no apakšas skatīties uz lietuviešu panākumiem, bet bija laiki, kad latvieši varēja kārtīgi samizot dienvidu kaimiņus.Riskēdams palikt absolūtā mazākumā pret plašo līdzjutēju armiju, kuri par Latvijas basketbola valstsvienības uzvaru svētdien gaidāmajā Eiropas čempionāta spēlē ar Lietuvas izlasi būtu gatavi aizmirst jebkādas pretenzijas uz valstu robežjoslā meklējamo naftu, piedot lietuviešiem ASV dzimušā Prana Lubina bezkaunīgo izmantošanu Eiropas meistarsacīkstēs 1939.

Jaunatnei dzeja joprojām interesē © DIENA(6)

Latvijas kultūras dzīvē septembris jau izsenis paiet dzejas zīmē. To zina ne vien kultūras nozares darbinieki, bet arī skolēni un skolotāji visā Latvijā. Taču šogad, divu latviešu diženāko dzejnieku Raiņa un Aspazijas jubilejas gadā, vērts izpētīt, vai jaunieši vēl joprojām vārsmo un pantu kalējus tur cieņā vai tomēr uzskata, ka dzejai īstā vieta ir vecmāmiņas grāmatplauktā.

Bagatskis: Turnīrs parādīs, cik esam mentāli stipri © DIENA(8)

Latvijas basketbola izlasei Eiropas čempionāts sestdien sāksies ar spēli pret iepriekšējā čempionāta sāpīgāko pāridarītāju Beļģiju. Toreiz pēc vairākām skaistām uzvarām pret spēcīgiem pretiniekiem sekoja grūti izskaidrojams zaudējums beļģiem, kas kļuva par to suņa asti, ko Latvija nespēja pārkāpt, lai tiktu ceturtdaļfinālā.

Bāreņiem izglāba dzīvību, bet atņēma latvietību © DIENA(22)

Gribēju uzrakstīt par tiem cilvēkiem, kuri šos bērniņus aprūpēja, — stāstu par savu jaunāko Latvijas bāreņiem veltīto pētījumu, apgādā Mansards iznākušo grāmatu Latvijas bāreņi, kuri pazaudēja savu dzimteni sāk vēsturnieks un žurnālists Jānis Riekstiņš. Un piebilst, ka šai grāmatai ir ļoti gara un sena vēsture.

LU rektors Muižnieks: Universitāte dod ne tikai zināšanas, bet arī kontaktus © DIENA(17)

Rudzupuķes ir iesētas, bet balandas ieaugušas pašas, — rādīdams uz dabiskai pļavai līdzīgu augāju Latvijas Universitātes jaunā akadēmiskā centra priekšā, paskaidro biologs Indriķis Muižnieks. Šovasar pārliecinoši ievēlēts LU rektora amatā, tagad viņš gatavojas lielam notikumam, šā centra atklāšanai, kam jānotiek 7.septembrī. Vēl nesen šeit bija Torņakalna mazdārziņu valstība, bet tagad blakus plānots uzbūvēt arī LU sociāli humanitāro zinātņu māju, zinātnes māju, sporta zāli un citas ēkas.

Ūdenslīdēji riskē ar dzīvību © DIENA(8)

Pirms trim mēnešiem darba negadījumā Aiviekstes HES gāja bojā ūdenslīdējs Andris Vanags. Šis negadījums kārtējo reizi apliecinājis, ka ūdenslīdēja darbs ir ļoti riskants un bīstams.

Vienotība: Ietekmīga, bet nemīlēta © DIENA(88)

Latvijas jaunāko laiku vēsturē neviena cita partija nav tik ilgi noturējusi dominējošās pozīcijas valdībā, kā tas izdevies Vienotībai. Taču iekšējās nesaskaņas un partijas līderes Solvitas Āboltiņas nedienas devušas ieganstu runām par Vienotības norietu.

Rīgas Dinamo treneris varētu vadīt arī Latvijas izlasi © DIENA(12)

Skeptiskas piezīmes no sērijas "redzēsim, cik tad ilgi viņš noturēsies" hokeja aprindās izskanēja, kad puslīdz skaidri bija zināms, ka jaunais Dinamo galvenais treneris būs somu speciālists Heikile. Neticību vairoja Heikiles pēdējie CV ieraksti. KHL klubos Minskas Dinamo un Ņižņekamskas Ņeftehimik darbu viņš bija zaudējis jau oktobrī, kad līdz sezonas ekvatoram vēl tālu.

Kibernoziedzības pētnieks: Cilvēki paši atteiksies no privātuma © DIENA(15)

Nesen klajā nākusi Satversmes tiesas tiesneša, Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes profesora Ulda Ķiņa grāmata Kibernoziedzība, kibernoziegumi un jurisdikcija, kurā viņš izklāsta kibernoziedzības attīstības tendences un risinājumus, kā ar likuma spēku vērsties pret šo noziedzības veidu.

Juris Kulakovs pensijā vēl netaisās © DIENA(38)

Paaudzei, kas savus tīņa gadus pavadījusi 80.gados ar Pērkona dziesmām, arī šodien, tās dzirdot, acīs sariešas asaras. Ne jau tāpēc, ka ar šīm dziesmām saistītos kādi skumji notikumi — visi iesaistītie mūziķi ir dzīvi, veseli un joprojām koncertē. Tās ir aizkustinājuma asaras par to, cik šīs dziesmas grupas līderim komponistam Jurim Kulakovam sanākušas izcilas un kā tās tiek izpildītas.

Marina Kosteņecka: Lūdzu piedošanu par Krievijas noziegumiem © DIENA(135)

Esmu bagāts un laimīgs cilvēks, rādot krāsainu mapju pilnu grāmatplauktu savā darbistabā, saka Marina Kosteņecka, viens no Atmodas laika populārākajiem cilvēkiem. Mapēs ir tūkstošiem viņai adresētu vēstuļu, lielākoties pozitīvas, bet esot arī tādas, kurās viņu lamā gan latvieši, gan krievi. Tolaik Kosteņecka, Latvijas krieviete, kas brīvi runā latviski un aizstāv latviešu neatkarības atjaunošanas centienus, bija Latvijas Tautas frontes domes un valdes locekle, PSRS Tautas deputāte un varbūt pat skaudrāk nekā latvieši izjuta pret sevi vērsto Interfrontes naidu.