Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Tēma

Veikals izbrauc viķeri*(3)

Ne tikai aizvest pārtiku un pirmās nepieciešamības preces, bet arī parunāties un uzklausīt. Svetlanai Marksai jau vairāk nekā desmit gadu pieder autoveikals, ar ko ik nedēļu viņa apbraukā Priekules novada laukus.

Ir tramvajs, apkārt neapbrauks(69)

Jaunu parakstu vākšanas kampaņu un daudz neskaidrību izraisījis Rīgas domes un pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme plāns būvēt jaunu tramvaja līniju, kas ietu gar vēsturiskajiem Lielajiem kapiem. Vienlaikus ar jautājumiem, cik šāda tramvaja līnija ir lietderīga un vai labāk satiksmes problēmas nerisinātu cita veida projekts, satraukumu raisa arī jautājumi par to, kas notiks ar apbedījumiem un vai tramvajs atkal neatņems daļu vēsturisko kapu teritorijas, kas padomju laikos jau cietuši līdzīgā veidā

Pašas svarīgākās mākslas templis © DIENA(15)

Trešais Rīgas Starptautiskais filmu festivāls (Riga IFF) šonedēļ sākās ar kādu kinoteātrī _Splendid Palace _atklātu izstādi par kādu citu kinoteātri – fotogrāfa un fotokolekcionāra Andreja Strokina un Zigmāra Jaujas veidotu ekspozīciju, kurā skatāmas melnbaltas fotogrāfijas par kādreiz populārā kinoteātra Palladium aizkulisēm pagājušā gadsimta 60.gadu sākumā.

Pirmais bestsellers Latvijā © DIENA(4)

Kas bija XIX gadsimta Da Vinči kods vai Greja piecdesmit nokrāsas Latvijā? Laikā, kad visbiežāk iznāca lūgšanu grāmatas un praktisku padomu apkopojumi, pirmais izdevums, kas masveidā ieintriģēja, aizrāva un aizkustināja latviešu lasītājus, bija gadsimta vidū iznākusī grāmata Grāfa lielmāte Genoveva.

Divas Dienas vienā dienā © DIENA(10)

Pirms 25 gadiem augusta puča 3. dienā tika de facto atjaunota Latvijas neatkarība. Šogad 21. augustā, atceroties Latvijas konstitucionālā likuma pieņemšanu, tiek izdota pastmarka, kurā attēlots viens no diviem tās dienas laikraksta Diena numuriem ar šo likumu pirmajā lapā.

Salaspils nometne bez mītiem © DIENA(111)

Salaspils nometne ir nacisma noziegumu lieciniece arī bez padomju propagandas pārspīlējumiem, saka pirmā nometnei veltītā akadēmiskā pētījuma _Aiz šiem vārtiem vaid zeme _autori.Manā hruščovlaiku zēnībā, pagājušā gadsimta 60. gados, nācās uzdurties arī vairākām latviski izdotām grāmatām par "fašistu un viņu līdzskrējēju" briesmu darbiem Latvijā.

Izglābtais viduslaiku brīnums © DIENA(27)

Ja pagājušā gada vasarā būtu zinājis to, ko pusotru gadu vēlāk pēc konservācijas darbu pabeigšanas man atklāja restauratori, Cēsu viduslaiku pils Mestra zālē bez ķiveres galvā kāju droši vien nebūtu spēris, kur nu vēl uzdrīkstējies ar fotoaparātu rokā drasēt pa telpu stāvu augstāk. Neviena no todien uzņemtajām fotogrāfijām nav tik vērtīga, lai par to samaksātu ar kritienu kopā ar vēsturisku ķieģeļu čupu no astoņu metru augstuma.

Nils Sakss: Latvijas katoļi un luterāņi ir antikristīgi © DIENA(138)

Rakstnieks un topošais teoloģijas maģistrs Nils Sakss uz Šekspīra slavenās traģēdijas Romeo un Džuljeta bāzes uzrakstījis scenāriju filmai par latvietes un krieva mīlestību mūsdienu Jūrmalā. Pabijis bīstamos sakaros ar politiku (veidojis Saskaņas centra avīzi), bijušais žurnālists tagad maizi pelna pie Ērika Stendzenieka reklāmas aģentūrā !Mooz un turpina darboties rakstniecībā.

Latvijā cilvēki pārāk aizraujas ar bezrecepšu zāļu lietošanu © DIENA(27)

Aizvien biežāk vizīti pie ārsta cilvēki aizstāj ar aptiekas apmeklējumu un bezrecepšu medikamentu iegādi. Cilvēki meklē ātrāko risinājumu, un nopirkt tabletes ir vienkāršāk, nekā mainīt dzīvesveidu, plaši izplatītās pašārstēšanās tendenci ieskicē Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes docente, bioētikas eksperte Signe Mežinska.

ASV profesors: Enerģētikas jomā nedrīkst paļauties tikai uz kaimiņvalstu piegādēm © DIENA(5)

Iesaistoties aktuālajā diskusijā par enerģētiskās drošības nozīmi Baltijas valstīs, ar vieslekciju un diskusiju ciklu Rīgas Tehniskajā universitātē viesojās Arizonas Valsts universitātes profesors, indiešu izcelsmes zinātnieks Arunačala Nadars Kannans. Zinātnieka pieredze un pētījumi ļauj viņam sekmīgi salīdzināt veidus, kā ar energoapgādi saistītās problēmas risina dažādas pasaules lielvaras, tostarp gan Eiropas Savienība, gan ASV, gan arī Indija un Ķīna, un arī prognozēt, kā jaunās tehnoloģijas enerģētikas nozarēs spēs sadzīvot ar jau pastāvošajām tehnoloģijām.

Šoriņš: Teātra publika ir izslāpusi pēc pozitīvām emocijām © DIENA(16)

Lai gan Voldemārs Šoriņš visu darba mūžu publiski bijis uzticīgs Nacionālajam teātrim kā vīrs sievai, patiesībā viņam bijušas "mīļākās" ― projekti televīzijā, Izklaides producentu apvienībā 7 un arī klubā Austrumu robeža, kur 29.oktobrī gaidāma Šoriņa režisētās Žila Lorāna komēdijas Stokholmas smukulis pirmizrāde. Tas ir stāsts par uzticama partnera meklējumiem ilgstošām attiecībām, uz ko franču autors noskatās ar smaidu.

Rukšāne: Seksa nozīme ir krietni pārspīlēta © DIENA(64)

"Izvēršot precīzas fizioloģiskas pasāžas, iekļaujas teju vai medicīnisku vai praktisku rokasgrāmatu diskursā..." Savulaik šādu vērtējumu par Daces Rukšānes erotisko literatūru paudusi pētniece Ilva Skulte, bet tagad, atšķirot Rukšānes jaunāko grāmatu Mīlasstāsti, varam pārliecināties, ka rakstnieces rokraksts ir krietni mainījies. Kādreizējā SestDienas seksa un attiecību sleju autore šajos stāstos atklājas kā pietiekami nobriedusi rakstniece, lai ar "apzināti klusinātu" grāmatu spētu noturēt lasītāja uzmanību arī bez sev senāk raksturīgajām literārajām provokācijām.

Miks Zvirbulis: Esmu kategoriski pret īdēšanu! © DIENA(15)

Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps balvu par mūža ieguldījumu latviešu kino šogad saņems kinooperators Miks Zvirbulis (77), kas filmējis tādas pērles kā _Četri balti krekli, Mans draugs — nenopietns cilvēks un Tās dullās Paulīnes dēļ._