Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Tuvplānā

Sapnis par stabilu sezonu © DIENA(2)

Pēc šīs sezonas noslēdzās mans līgums ar līdzšinējo komandu Husqvarna. Vienība gribēja, lai palieku tās rindās, bet es pats to nevēlējos, jo gribējās lielāku brīvību. Līdz ar to esmu vienojies par divu gadu sadarbību ar rūpnīcas komandu GasGas. Nākamās sezonas galvenais mērķis būs braukt stabili un bez traumām.

Kurš tuvāk mērķim? © DIENA(1)

Ceļā uz Eiropas čempionāta finālturnīru! Šāds sauklis svarīgajos novembra sabraukumos pavadīja Latvijas basketbola un futbola valstsvienības. Lai cik dīvaini tas izklausītos, iespējams, platāko soli pretī mērķim valsts svētku gaidās spēra Daiņa Kazakeviča vadītie tā dēvētie "11 vilki". Kādēļ? Jo aizkavējās Eiropas Nāciju līgas pagrabstāvā jeb vājākajā, D divīzijā.

Publicitātes loma © DIENA(2)

Pēdējās nedēļās viļņošanos Latvijas sporta sabiedrībā izraisījuši jaunumi prioritāro sporta veidu noteikšanas procesā, un šomēnes šo jautājumu pēta arī Sporta Avīze.

Vasara virs Latvijas © DIENA

Pagājušās sezonas laikā sāku attiecības ar latviešu meiteni Elīzu. Brīdī, kad pandēmija aizvēra pasaules robežas, ilgstoši dzīvojām Latvijā un redzēju, cik šī valsts ir skaista. Tā kā mans hobijs un nākotnes profesija ir aviācija, kā arī man pieder vairākas privātās lidmašīnas, lielu daļu vasaras pavadījām virs Latvijas.

Biļete uz Tokiju printējas © DIENA(1)

Šajā pavasarī biju sasniedzis ļoti labu sportisko formu, tomēr pandēmija atcēla martā Slovākijas pilsētā Dudincē plānotās sacensības. Līdz ar to mani pirmie sezonas mači bija vien oktobrī Ukrainā, kur, neskatoties uz sarežģīto nokļūšanu un neparocīgajiem laikapstākļiem, sasniedzu personīgo rekordu.

Viss notiek uz labu? © DIENA

Uz šo jautājumu šobrīd nevaru atbildēt, bet ticu, ka pēc laika sapratīšu, vai arī šoreiz tā bija patiesība. Tagad man atliek tikai ticēt, ka tā ir. Ko tur vilkt garumā. Uzreiz varu atbildēt, ka neesmu apmierināta ar savu rezultātu pasaules čempionātā, kurā izcīnīju 29. vietu individuālajā braucienā.

Plecu pie pleca ar Ārmstrongu © DIENA(1)

Komandu sporta veidos profesionālās karjeras līkloči bieži vien ļauj nokļūt neparastās vietās un liek meklēt kopīgu valodu laukumā ar visdažādākajiem cilvēkiem. Latvijas sportisti cīnījušies plecu pie pleca ar esošām, bijušām un topošām superzvaigznēm, huligāniem laukumā un ārpus tā, klusajiem ūdeņiem, balamutēm un cīņā saucējiem, arī vienkārši kolorītām personībām. Rubrikā Trīs komandas biedri aicinām nosaukt spilgtākos kolēģus karjeras gaitā. Šoreiz vārds bijušajam riteņbraucējam Kasparam Ozeram.

Arī šī dziesma nav par krekliem… © DIENA(1)

Jāsāk ar svarīgāko. Sporta sabiedrības sašutums par valdības lēmumiem mēģināt Covid-19 infekcijas izplatību ierobežot, faktiski apturot sportošanas iespējas, kā mierinājumu lepni uzsverot "dāvāto" iespēju sportot brīvā dabā, visbiežāk nav saistīts ar tās vēlmi noliegt vīrusa eksistenci vai nevēlēšanos pieņemt jebkuru ierobežojumu. Gluži otrādi – jau kopš marta esam meklējuši veidus, kā pielāgoties jaunajai pasaules kārtībai, runāt ar atbildīgajām ministrijām un piedāvāt dažādus rīcības scenārijus, tādējādi rodot sabalansētu kompromisu. Un tieši tāpēc, runājot kāda ministra vārdiem, "tik aroganta" uzvedība apstulbinājusi daudzus veselīga un aktīva dzīvesveida draugus.

Slavas mirkli pavada uz dīvāna © DIENA(6)

Jurijs Aleksejevs oktobra sākumā parādīja meistarklasi Rīga Juniors jaunajiem basketbolistiem, Ramirent Nacionālās basketbola līgas spēlē BK Jēkabpils sastāvā gūstot 59 punktus, izcīnot 26 atlēkušās bumbas un sasniedzot efektivitātes rādītāju 72. Pieredzējušais "buks" pārspēja LBL 2. divīzijas rekordu rezultativitātē un efektivitātē, kā arī atkārtoja Kaspara Ciprusa divreiz sasniegto turnīra rekordu atlēkušo bumbu vākšanā. "Būtu to zinājis jau spēles laikā, vienu bumbu gan jau atrastu," mazliet žēli nosaka Aleksejevs, kurš gan nav pārliecināts, vai vēlreiz gribētu piedalīties šādās rekordu medībās.

Nodokļu slogs sportā © DIENA(1)

Tāpat kā ikviens cilvēks, kurš par savu darbu saņem algu, arī sportisti daļu no nopelnītās naudas atdod valstij, samaksājot nodokļus. Katrā valstī nodokļu sistēma ir atšķirīga, piemērojot dažādas likmes vai atvieglojumus. Sportisti, kuri iztiku pelna tepat Latvijā, protams, nodokļus maksā atbilstoši Latvijas likumdošanai. Tomēr kas notiek ar tiem daudzajiem atlētiem, kuri ienākumus gūst ārpus mūsu valsts robežām?