Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvijā

Vīķe-Freiberga uzskata, ka Saeimas atlaišanai nav pamata

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga uzskata, ka 13.Saeimas atlaišanai nav pamata. Ja iepriekšējā Saeima šķiroties atstājusi kādas "dzeguzes olas", piemēram, likumdošanā, šī Saeima pie tā nav vainīga, aģentūrai LETA uzsvēra Vīķe-Freiberga.

Vai budžetu var likt Saeimai pārskatīt? © DIENA(9)

Iespējamo rīcību saistībā ar strīdīgi pieņemto nākamā gada budžetu, kurā ir pretrunas starp dotajiem solījumiem un pieņemtajiem lēmumiem, intervijā Jolantai Plaukai skaidro Valsts prezidenta padomnieks Jānis Pleps.

Levits par mediķiem solīto finansējumu: Mums ir ilgstoši izstrādājies bezatbildības mehānisms(52)

Veselības aprūpes finansēšanas likums ir jāgroza tā, lai tas tiktu pieskaņots budžeta likumam un lai "nepaliktu gaisā karājoties tukšs solījums, ko pēc tam nepilda," intervijā raidījumam Rīta panorāma norādīja Valsts prezidents Egils Levits. Prezidents norādīja, ka valdībai prasīs, lai tiktu novērsta pretruna starp veselības aprūpē strādājošajiem solīto un piešķirto summu.

Mūrniece: Jāatceras, ka galvenais mērķis ir Latvijas valsts ilgtspēja(36)

"Mūsu visu kopīgais pienākums ir stiprināt savu valsti. Ikvienai Saeimai, ikvienai valdībai ir jāatceras, ka tās galvenais mērķis ir Latvijas valsts ilgtspēja," Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai veltītajā svinīgajā sēdē, uzrunājot deputātus, teica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) .

Ar gripas vīrusu jokot nedrīkst © DIENA(15)

Par gripas bīstamību un vakcinācijas nozīmi ar Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas epidemioloģi Rainu Nikiforovu sarunājas Guntars Gūte.

NEPLP: All Media Baltics reorganizāciju vajadzēja plānot laicīgāk

Mediju grupa All Media Baltics cenšas legalizēt pārmaiņas, kuras nav iespējams likumīgi īstenot, trešdien, 13.novembrī, pēc tikšanās ar mediju grupas vadību aģentūrai LETA sacīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš. Viņš arī atzina, ka no šādas situācijas mediju grupa varēja izvairīties, ja tā būtu laicīgi sākusi plānot reorganizāciju un gājusi likumā noteikto ceļu, nevis sākusi procesu ar pārmaiņu izziņošanu sabiedrībai.

Debašu ilgums nav sistēmiska problēma © DIENA(3)

Plānotie Kriminālprocesa grozījumi par tiesu debašu ilgumu rada aizdomas par mērķi tos piemērot teju vienā konkrētā procesā, Guntaram Gūtem pauž Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

NEPLP: Lēmums mainīt LNT formātu varētu neatbilst Latvijas likumiem(2)

Mediju grupas All Media Baltics lēmums mainīt Latvijas Nacionālās televīzijas (LNT) formātu varētu būt pretrunā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, aģentūrai LETA norādīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš.

Tele2: 25% Latvijas uzņēmumu mobilo tehnoloģiju attīstība ļāvusi nopelnīt vairāk(2)

Mobilie risinājumi šodien attīstās milzu ātrumā. Pasaule strauji atbrīvojas no komunikācijas šķēršļiem – vadiem un iekārtām, kas aizņem lielu telpu. Mobilo tīklu kapacitāte datu pārraidīšanai palielinās, pārsniedzot savulaik neiedomājamus apjomus un ātrumu. Tele2 un SKDS veiktajā pētījumā dažādu nozaru uzņēmēji atzīst, ka mobilās tehnoloģijas biznesa vidi padarījušas dinamiskāku. Ir ātrāka dokumentu aprite un lēmumu pieņemšana, darbiniekiem ir nepārtraukta pieeja dažādiem resursiem, kā arī saziņa ar klientu ir 24/7 – it īpaši tirdzniecības jomā strādājošajiem un eksportējošiem uzņēmumiem. Šīs pārmaiņas, protams, ietekmē arī kompāniju efektivitāti un peļņu. Proti, vairāk nekā 26% uzņēmēju atzinuši, ka mobilo tehnoloģiju attīstība pēdējos 5–10 gados ļāvusi tiem nopelnīt vairāk.