Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Latvijā

Strautiņš: Vismaz par inflāciju varēs neuztraukties

Patēriņa cenu inflācija Latvijā turpina septembrī sākto lejupslīdi, gada inflācijai samazinoties no 2,3% oktobrī līdz 2,1% novembrī. Ir diezgan daudz bažu par Latvijas ekonomiku tuvākajā nākotnē, taču straujš cenu pieaugums nav starp tām. Sagaidāms, ka inflācija nākamgad būs ap 2%.

Pabriks: Nepieciešams palielināt ASV militāro atbalstu Latvijai(9)

No 6. līdz 7. decembrim Simivalejā, Kalifornijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) piedalījās Reigana Nacionālās drošības forumā, kura laikā tikās ar ASV Aizsardzības sekretāra vietnieku Džonu Rūdu, uzsverot nepieciešamību palielināt ASV militāro atbalstu Latvijai, portālu Diena.lv informē Aizsardzības ministrijā (AM).

Viedoklis: Veselības nozares neefektivitāte ir stipri pārspīlēta(1)

"Runājot par efektivitāti veselības aprūpē, būtu jānodala mūsu katra subjektīvās sajūtas un personīgā pieredze no objektīviem veselības statistikas rādītājiem un citiem datiem, kas arī atspoguļo efektivitāti. Mana pārliecība ir, ka Nacionālā veselības dienesta uzņemtais kurss ir pareizs," saka Biofarmaceitisko zāļu ražotāju asociācijas Latvijā (BRAL) valdes locekle Signe Vēliņa.

Burovs: Pāragri spriest, vai Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu gadījumā GKR startēs kopā ar Saskaņu(2)

Ja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) tomēr panāks Rīgas domes atlaišanu, partija Gods kalpot Rīgai (GKR) būs gatava piedalīties ārkārtas vēlēšanās, taču pagaidām vēl pāragri spriest, vai tā startēs kopā ar pašreizējo koalīcijas partneri Saskaņa, trešdien žurnālistiem sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Strautiņš: Nozaru varonība pārsteidz © DIENA

Latvijas apstrādes rūpniecība šogad aug lēni, pirmajos desmit mēnešos palielinot ražošanu par 2,6%, bet oktobrī gada griezumā – par 1,8%. Gan pasaules ekonomikas vispārējais vājums, gan meža nozares satricinājumi visu laiku uztur risku, ka gada izmaiņu temps paies "zem nulles". Taču, atsevišķām nozarēm epizodiski demonstrējot superspējas, līdz šim no krituma izdevies izvairīties. Igaunijas apstrādes rūpniecība oktobrī pa naža asmeni staigājusi vēl precīzāk – tās gada pieaugums bija tikai 0,1%.

Gūtmanis: Centrālie baņķieri – Par-isti un svētās govis © DIENA(8)

Izvēlēties nākamo centrālās bankas vadītāju ir lēmums ar tālejošām sekām, jo šis amats ietekmē ekonomikas politiku valstī vairāk nekā daudzi citi augsti amati. Lēmumi, pieņemti kopā ar citiem pie lielāka galda Frankfurtē, kādām ļoti bagātām sabiedrības grupām būs ienesīgi, citām - pavisam neizdevīgi.