Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvijā

Bīstami strauji samazinās Latvijas informatīvā telpa. Vai varam to atļauties?(31)

Raugoties no nacionālo mediju prizmas, Latvijas informatīvajā telpā ir izveidojusies mediju nozares krīze un, kā mediju nozares eksperti paši to mēdz raksturot, samazinās/sašaurinās Latvijas interesēm atbilstošā mediju telpa. Pēc būtības tas apdraud ne tikai demokrātiskas sabiedrības attīstības iespējas, bet arī demokrātisku sabiedrību kā tādu. Šīs krīzes pamatā ir gan politiskie, gan ekonomiskie, gan arī tehnoloģiskie apstākļi, un dažkārt tie ir savstarpēji ļoti saistīti. Šī situācija ir briedusi jau ļoti sen, par to ir brīdināti politiķi un atbildīgās iestādes, bet reāla rīcība nav sekojusi. Mūsuprāt, viss vēl nav pazaudēts, bet jo ilgāk kavēsimies, jo nopietnākas sekas būs – ja "sliktā", nepietiekamā vietējā satura dēļ tiks būtiski izmainīti mediju patērētāju paradumi un patērētājs (Latvijas sabiedrība) nosvērsies par labu citu valstu saturam, tad atgriezt tos atpakaļ Latvijas informatīvajā elpā būs ļoti grūti un resursu ietilpīgi.

Muižnieks: LU paredzēts samazināt programmu skaitu par 30%(7)

Latvijas Universitāte (LU) paredz samazināt programmu skaitu par 30%, neraugoties uz to, ka tieši šogad ir nākušas klāt dažas programmas, piemēram - sportā, datorzinātnēs, kā arī darba drošības virzienā, intervijā aģentūrai LETA sacīja LU rektors Indriķis Muižnieks.

Gallusman valdes priekšsēdētājs: Informācija, ka vietējie iedzīvotāji neatbalsta ražotnes projektu, nav pilnībā korekta(2)

Vēlamies izteikt gandarījumu par ļoti konstruktīvā un lietišķā gaisotnē aizvadīto ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma sabiedrisko apspriešanu, kas pēc kārtas bija jau ceturtā, kura tika organizēta ražotnes projekta apspriešanai Ogres novada Madlienas pagastā. Ar atsevišķu tuvāko viensētu iedzīvotājiem esam organizējuši arī papildus tikšanās, lai skaidrotu ar ražotnes projektu saistītos jautājumus. Vienlaicīgi vēlamies pateikties uz sabiedrisko apspriešanu sanākušajiem aptuveni 40 interesentiem, kas uzdeva tiem aktuālos jautājumus, uz kuriem tika sniegtas arī izsmeļošas atbildes.

Asociācija: Anesteziologu trūkums Latvijā ir ļoti jūtams(9)

Atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra datiem 2018. gadā Latvijā bija 299 praktizējoši anesteziologi-reanimatologi, kas, salīdzinot ar ārstiem citās specialitātēs, ir salīdzinoši daudz. Tomēr Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācijas vadītāja, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas Anestezioloģijas un reanimācijas nodaļas vadītāja Iveta Golubovska portālam Diena.lv norāda, ka anesteziologi Latvijā trūkst un it īpaši tas ir jūtams reģionos.

Cimdars: politika jāuzskata par personīgo darīšanu © DIENA(22)

Novadu reformas rezultātā iecerēts būtiski samazināt deputātu skaitu pašvaldībās. Pašlaik, lai kļūtu par deputātu, ir ļoti plašs nepieciešamo balsu skaits – no 30 līdz pat tūkstotim. Mazāko pašvaldību lielākās bažas ir tieši par to, ka tādējādi samazināsies lauku iedzīvotāju pārstāvniecība. Tāpat izskan pārmetumi, ka zudīs vēlētāju apvienību jēga, jo pašlaik tās var startēt pašvaldību vēlēšanās, kurās ir līdz 5000 iedzīvotāju, bet tik mazas pašvaldības iecerētajā teritoriālajā sadalījumā nav. Par to, kādas izmaiņas vēl būtu jāveic, Diena iztaujāja vēlēšanu ekspertu, bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāju Arni Cimdaru.

Nauda preses piegādēm būšot © DIENA(18)

Par finansējumu Latvijas pastam, lai tas arī turpmāk var nodrošināt preses piegādes, un arī par kārtējo pārbaudi Valsts ieņēmumu dienestā ar finanšu ministru Jāni Reiru (JV) sarunājas Romāns Meļņiks.