Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 22. februāris
Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Latvijā

Būtiski jāpalielina sociālie pabalsti © DIENA(69)

Sabiedrības nabadzīgākajai daļai nevar palīdzēt ar nodokļu instrumentiem, jo tajā ir neliels strādājošo īpatsvars. Vistrūcīgākie ir pensionāri un ilgstošie bezdarbnieki, kā arī invalīdi, intervijā pauž Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste.

Būtiski jāpalielina studiju pieejamība © DIENA(13)

Bakalaura studijas visiem studentiem būtu jāapmaksā no valsts budžeta, tādējādi mazinot nevienlīdzību, intervijā Rūtai Kesnerei uzsver Rektoru padomes priekšsēdētāja un Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela.

Gūtmanis: Arī nošķirta baznīca ir progresīvo politiķu frontē(12)

Izskatās, ka pirms pāris mēnešiem Vatikāna finanšu tīrības uzraugi ar Latvijas VID vadītāju Ievu Jaunzemi gluži vai saskaņojuši uzlidojumus katoļu baznīcas vienībām. Latvijas VID veica reidus mūsu katoļu baznīcā un atrada it kā pārkāpumus dažu desmitu tūkstošu eiro vērtībā. Savukārt Romā summas, protams, ir stipri lielākas. Vatikāna Finanšu informācijas iestāde – tātad neatkarīgais oficiālais uzraugs – pētīja kādu aizdomīgu Vatikāna finanšu investīciju darījumu Londonā. Vatikāns (neveiksmīgi) ieguldījis 150 miljonus eiro luksusa nekustamajos īpašumos, samaksājot desmitiem miljonus starpniekiem. Pats Vatikāns šādu "pētīšanu" acīmredzot uztvēris "sensitīvi" – tā žandarmi veica uzlidojumu šī neatkarīgā finanšu uzrauga birojā, izdarot sava veida atbildes gājienu.

LPS: Likumprojekts par Rīgas domes atlaišanu nav izstrādāts pilnvērtīgi un tiesiski pamatoti(1)

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) uzsver, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātais likumprojekts par Rīgas domes atlaišanu nav pietiekami argumentēts un atbilstoši demokrātijas principiem tiesiski pamatots, tāpēc LPS ieskatā nedrīkst radīt situāciju, kad ministriem jāpieņem lēmums, balstoties uz nekvalitatīvi izstrādātu likumprojektu, portālu Diena.lv informēja LPS.

Biedrība Zaļā brīvība: Vai atļaut būvēt vēja parkus mežos?(18)

Kopējā vēja turbīnu jauda, kas Latvijā uzstādīta līdz 2018. gada beigām ir 66 MW, un tā veidoja tikai vienu procentu no elektroenerģijas gala patēriņa Latvijā 2018. gadā salīdzinājumā ar septiņiem procentiem Igaunijā un deviņiem procentiem Lietuvā. Lai gan visas trīs Baltijas valstis ir apstiprinājušās Eiropas Savienības pagājušās nedēļas vienošanos sasniegt klimatneitralitāti līdz 2050. gadam, tomēr Latvijai ir daudz darāmā savas enerģētikas sistēmas pārveidošanā, ja tā vēlas sasniegt šo mērķi. Lai gan Nacionālā enerģētikas un klimata plāna (NEKP) projekts, kuru plānots apstiprināt Ministru kabinetā un iesniegt Eiropas Komisijā vēl līdz šī gada beigām, plāno palielināt kopējo uzstādīto vēja jaudu uz sauszemes un jūrā par vismaz 800 MW līdz 2030. gadam, līdz šim panāktais progress virzībā uz mērķi ir neliels.