Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Latvijā

Eksperti: Karteļu gadījumi Latvijā ilgstoši tikuši "paslaucīti zem tepiķa"(4)

''Karteļi Latvijā nav tikai pēdējā laika aktualitāte, bet gan parādība, kas ilgstoši tikusi "paslaucīta zem tepiķa"'," biznesa augstskolas Turība rīkotajā diskusijā Konkurence biznesā: karteļu, lobisma un melnā PR ietekme norādīja eksperti. Diskusijas ietvaros tika apspriests arī pētījums, kurā 51% uzņēmēju norādīja, ka zina par neoficiāliem maksājumiem būvniecības nozarē.

LVC: Uzsākts darbs pie būvdarbu plānošanas un iepirkumu sistēmas izvērtējuma

VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) strādā pie neatkarīgo auditoru piesaistes un jau nākamnedēļ plānots izstrādāt un saskaņot ar kapitāldaļu turētāju darba uzdevumu LVC iepirkumu sistēmas padziļinātai izpētei, informē uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Lange. Plānots, ka padziļināti tiks vērtēts viss būvdarbu plānošanas un iepirkumu process, ekspertiem būs jāizvērtē arī pēdējo gadu laikā veiktie būvdarbu iepirkumi. Izvērtējuma veikšanai jau tuvākajā laikā tikšot piesaistīti neatkarīgi speciālisti.

Telia neizpratnē par valdības lēmumu © DIENA(3)

Par Latvijas valdības atteikšanos no saprašanās memoranda ar Telia Company, uzņēmuma plāniem un integrēto telekomunikāciju pakalpojumu – ar Telia reģionālo vadītāju Latvijā Kenetu Rodni sarunājas Andis Sedlenieks.

Levits: Mūsdienu akadēmiskā pasaule ir ''iedzīta projektu slazdos''(8)

‘’Mūsdienu akadēmiskā pasaule ir iedzīta projektu slazdos. Tā es to sauktu. Mēs nevaram izmainīt lielās straumes, ja vēlamies plūst līdzi tām un gūt no tām labumu, tomēr varam saglabāt veselo saprātu un savā Alma Mater tiekties uz līdzsvara atjaunošanu starp birokrātiju un zinātni, starp burtu un garu," zīmīgi sacīja Valsts prezidents Egils Levits savā svinīgajā runā Latvijas Universitātes (LU) Senāta sēdē.

Narkoloģe: E-cigaretes nekādā gadījumā nav smēķēšanas atmešanas līdzeklis © DIENA(7)

"E-cigaretes nekādā gadījumā nav smēķēšanas atmešanas līdzeklis, kā bieži vien var dzirdēt," portālam Diena.lv uzsver Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra vadītāja Astrīda Stirna. Jāatgādina, ka pēdējā laikā pamatīgu satraukumi izraisījuši vairāki nāves gadījumi ASV, kuri tiek saistīti ar e-cigarešu smēķēšanu. Narkoloģe skaidro, ka aizvien pastāv daudz nezināmo faktoru e-cigarešu šķirdumu ķīmiskajā sastāvā un sabiedrība būtu tikai ieguvēja, ja šādus produktu izplatība tiktu apturēta.

Viedoklis: Piesprādzēšanās kā ieradums

Automašīnas vadīšana nav nekāda izprieca, pasažieriem šajā ziņā ir daudz vieglāk – ērti iesēdies krēslā, tērzē un baudi garāmslīdošo ainavu. Patiesībā vienīgais pasažiera pienākums, iesēžoties automašīnā, ir piesprādzēties – gan priekšējā, gan aizmugurējā sēdeklī. Šo vienkāršo pienākumu daudzi pilda negribīgi, it īpaši auto aizmugurējā sēdeklī, kur sprādzējas vien 43% pasažieru, bieži aizbildinoties, ka drošības jostas lietošana ir neērta.

LTRK: Lai veicinātu eksportu, Latvijas tēlam jābūt vienotākam(11)

Ja Latvijas tēls būtu vienotāks, tas daudz labāk palīdzētu uzņēmējiem eksporta tirgos, piemēram, uzrunājot klientus, ceturtdien pēc Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notikušā Krišjāņa Valdemāra foruma par Latvijas eksporta attīstību sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis.

Bažas par interešu konfliktu riskiem © DIENA(14)

Par iemesliem, kāpēc Sabiedrība par atklātību Delna aicina valdību neapstiprināt līdzšinējo bankas Citadele valdes locekli Santu Purgaili FKTK vadītāja amatā, Guntars Gūte sarunājas ar Delnas direktori Lieni Gāteri.

Premjers: Banku uzraugam būtu jānāk no banku sektora(14)

Komentējot Sabiedrības par atklātību Delna aicinājumu valdībai Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājas amatam nevirzīt Santu Purgaili, kura iepriekš ir bijusi vadošos amatos privātā sektora kredītiestādēs, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) trešdien raidījumā Rīta panorāma sacīja, ka banku uzraugam būtu jānāk no banku sektora.

Labajiem – ar ieteikumiem, sliktajiem – ar pātagu © DIENA(10)

Ir ļoti laba budžeta pieprasījumu izvērtēšanas sistēma, tikai diemžēl caur šo sietu iet vien daļa, jo daudzas iniciatīvas uzrodas jau politisko lēmumu pieņemšanas gaitā un tās ne vienmēr ir pamatotas, saprotamas – intervijā Romānam Meļņikam atzīst valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Baltic Restaurants Latvia: Atbildīgo iestāžu paziņojumi pirms izmeklēšanas noslēguma nav korekti(1)

Pagājušajā piektdienā, 20.septembrī, Siguldas novada dome publiski paziņoja, ka atbilstīgi informācijai, ko Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sniedzis pašvaldībai, līdz šim veiktajās analīzēs šiga toksīnu producējošā baktērija E.coli nav atrasta nevienas Siguldas izglītības iestādes ēdināšanas blokā, tostarp, arī nevienam no tur strādājošajiem darbiniekiem, atgādina SIA Baltic Restaurants Latvia servisa direktors, valdes loceklis Guntis Bredovskis. Savukārt PVD vadītājs ir publiski paudis Latvijas Radio ēterā, ka visticamāk, bērnu saslimšanas cēloni Siguldā neizdosies noskaidrot, uzsver Bredovskis.