Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvijā

Reirs: FKTK darbs pārmaiņu periodā nodrošināts ļoti labi(8)

"Finanšu un kapitāla tirgus komisija piedzīvo pārmaiņu laiku. Katras pārmaiņas prasa pielāgošanos, bet svarīgākais ir mērķis, kāpēc tās tiek veiktas. Mums ir viena no līdz šim ambiciozākajām finanšu sektora reformas programmām Eiropā, un tā pierāda, ka Latvija ir apņēmusies nodrošināt stabilu un caurspīdīgu finanšu sektoru kā pamatu ilgtspējīgai izaugsmei un labklājībai visiem Latvijas iedzīvotājiem," pauž Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Nedrīkst piedāvāt to, kas liks vilties © DIENA(4)

"Vienkārši iestāstīšana nedarbojas. Sabiedrībai vispirms ir jāpiedāvā alternatīvi risinājumi, un tikai tad var sākt pārliecināt, ka šis vai tas risinājums ir labāks nekā ierastais," Romānam Meļņikam sarunā par sabiedrības informēšanas kampaņu ietekmi uz cilvēku ieradumu maiņu klāsta politologs un sabiedrisko attiecību speciālists Filips Rajevskis.

Viedoklis: Izglītības vērtība strauji mainīgajā pasaulē(1)

Pasaule, kurā dzīvojam, strauji mainās. Pārmaiņu temps ir straujāks, nekā jebkad agrāk cilvēces pastāvēšanas laikā, un liela daļa no tā, ko zinām vai uztveram par pašsaprotamu šodien, jau rīt var būt novecojis un nolemts vēstures aizmirstībai. Apturēt šo pārmaiņu ātrgaitas vilcienu nevar, tāpat kā nevar no tā izkāpt. Atliek tikai iekārtoties ērtāk un izbaudīt braucienu nezināmajā, kas daudziem psiholoģiski nemaz tik komfortabli var arī nebūt – nākamo pieturu saraksts strauji kļūst izplūdis un nesalasāms. Kā šajā pārmaiņu procesā neapjukt? Īpaši jaunietim, kam visa dzīve priekšā un šobrīd būtiskākās izvēles ir saistītas ar izglītību? Kas ir tās fundamentālās vērtības, kam nozīme būs arī pēc 10, 20 vai 30 gadiem?

RSU prorektors: Kāda ir augstākās izglītības pārvaldības loģika?(11)

Sākot no 1995. gada, Augstākās izglītības likums, bet no 2005. gada – Zinātniskās darbības likums regulē augstākās izglītības un zinātnes jomas. Augstākās izglītības (AI) nozare divas desmitgades ir funkcionējusi valsts birokrātiskā sistēmā, kas nav pietiekami stratēģiski vadīta – nav uzstādīti precīzi tautsaimniecībai vajadzīgie mērķi un nav piešķirti nepieciešamie resursi šo mērķu sasniegšanai. Pasaules Banka regulāri norādīja uz nepietiekamo valsts finansējumu augstākajai izglītībai un zinātnei, bet Valsts kontrole 2017. gada revīzijā pat konstatēja, ka atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) "veic dažādas aktivitātes, tomēr ilgstoši esošās problēmas, kas kavē augstākās izglītības attīstību, neatrisina".

Eksperts: Eiropā pieaug interese par Latviju kā tūrisma galamērķi(3)

2019. gada 2. ceturksnī Latvijas tūristu mītnēs apkalpots 781,1 tūkstotis ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 1,1% vairāk nekā 2018. gada 2. ceturksnī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati. Lai gan ir vērojams neliels pieaugums, kopējais tūristu skaits joprojām ir katastrofāli mazs, norāda Biznesa augstskolas Turība asociētais profesors, Tūrisma pētniecības centra vadītājs Ēriks Lingebērziņš.

Eksperts: Arī Airbnb vajag regulējumu(1)

Nesen Rīgas dome (RD) iepazīstināja sabiedrību ar ideju ieviest nodevu par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu no viesiem, kas apmetas pilsētas naktsmītnēs. Nodevu plānots ieviest no 2021. gada 1. janvāra. Līdzīga nodeva pastāv virknē Eiropas pilsētu, un tas nav nekas nosodāms, tomēr mulsumu raisa plānotais līdzekļu izlietojums.

Velk paralēles ar Jāņa Čakstes laiku © DIENA(21)

Protams, varam lietot skaistus vārdus par Jāni Čaksti kā simbolu, līderi, lielu personību. Un nebūs pārspīlēts. Viņa paveiktais arī šodien der par piemēru Latvijas politikā un sabiedrībā – atzīst juriste Dita Plepa.

Lembergs: Rīgas apgabaltiesā izskatāmās krimināllietas tiesas sastāva uzdevums ir nepieļaut manas tiesības uz aizstāvību(11)

Rīgas apgabaltiesā izskatāmās Ventspils mēra Aivara Lemberga (Latvijai un Ventspilij) krimināllietas tiesnešu Irīnas Jansones, Ārijas Ždanovas un Ligitas Kuzmanes politiskais uzdevums ir nepieļaut realizēt Lemberga tiesības uz aizstāvību - tā uzskata pats Lembergs. Viņaprāt, šo uzdevumu tiesnešiem devis tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) ar savu kompāniju, un tiesa to arī "godprātīgi" realizēšot.

Levits nāk klajā ar ideju, kā veicināt karteļu atmaskošanu(59)

Soda atlaišana pirmajai kartelī iesaistītajai firmai, kas piesakās izmeklēšanas iestādē, palīdzētu atklāt šādas vienošanās un arī apgrūtinātu to noslēgšanu, uzskata Valsts prezidents Egils Levits. Komentējot izmeklētāju aizdomas par būvniecības jomā Latvijā pastāvošu karteli, Levits intervijā telekanālā Rīga TV24 sacīja, ka viņa kā Eiropas Savienības Tiesas tiesneša praksē ir bijis daudz šādu lietu. Daudz bijis arī būvniecības karteļu. Firmām noteiktās soda naudas bijušas mērāmas desmitos, simtos un dažos gadījumos pat miljardos eiro.