Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Augstākās izglītības padome

Iesaka saglabāt Augstākās izglītības padomi

Augstākās izglītības padomei (AIP), kuras pārziņā līdz šim bija virkne funkciju, tostarp augstākās izglītības (AI) valsts stratēģijas izstrādāšana un AI kvalitātes pārraudzīšana, pērn decembrī beidzās iepriekšējā sasaukuma pilnvaras, bet jaunais sastāvs nav apstiprināts.

Ārvalstu eksperte šokēta par Latvijā notikušo izglītības līmeņa pētījumu

Skandāls ap augstākās izglītības izvērtējumu vēršas plašumā. Runas par paviršību vai pat tīšu datu sagrozīšanu apaug ar jaunām aizdomām. Tās tagad trāpījušas Augstākās izglītības padomei, kas iepriekš skarbi kritizēja Izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli. Kā stāsta starptautiskie eksperti, kas piedalījās vērtēšanas darbā - nekad iepriekš vēl neesot nācies piedalīties tik nepārdomātā projektā un Latvijā notikušo nevar uzskatīt par starptautiski pieņemamu veidu, kā noteikt studiju kvalitāti. 

Vētra: Augstskolu novērtējuma projekts pārbaudīts vairākkārt

Saistībā ar Augstākās izglītības padomes (AIP) īstenoto Eiropas Sociālā fonda projektu Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai ir veikta virkne pārbaužu, līdz ar to nav pamata uzskatīt, ka iegūtie dati ir viltoti, aģentūrai LETA sacīja AIP vadītājs Jānis Vētra.

papildināta - AIP vadītājs vēlas visas valsts augstskolas apvienot vienā

Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra uzskata, ka divu gadu laikā Latvijā būtu jāapvieno visas valsts augstskolas vienā - Latvijas Universitātē. Atklātā vēstulē premjeram Valdim Dombrovskim (JL) viņš norāda, ka šobrīd augstākajā izglītībā nepieciešamas reformas un citu manevru iespējas, viņaprāt, ir nelielas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide