Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Brīvprātīgie

Tie, kas gūst dodot

Ik gadu 5. decembrī tiek atzīmēta Starptautiskā brīvprātīgo diena, un jau septīto gadu pēc kārtas Latvijā šajā dienā tiek godināti čaklākie brīvprātīgā darba veicēji, organizētāji un brīvprātībai draudzīgākās pašvaldības. Balvai Gada brīvprātīgais 2020 šogad bija pieteikti 135 brīvprātīgie, 17 nevalstiskās organizācijas un divas pašvaldības. Nodarbinātības valsts aģentūras izveidota ekspertu žūrija nolēma apbalvojumu piešķirt astoņiem laureātiem, kuru godināšana šoreiz norisinājās attālināti.

Aicina pieteikties brīvprātīgos dalībai Lailas Pakalniņas filmā Spogulī

Starptautiski atzītā Latvijas kinorežisore Laila Pakalniņa jūlija otrajā nedēļā sāk vasaras filmēšanas periodu topošajai spēlfilmai Spogulī, kas atbalstīta Nacionālā Kino centra konkursā bērnu un jauniešu auditorijai domātām filmām, un vairākām epizodēm būs nepieciešama brīvprātīgo masu skatu dalībnieku palīdzība, tāpēc interesentus aicina pieteikties aktieru atlases aģentūrā Casting Bridge.

VIDEO: Aicina pieteikties brīvprātīgos darbam Dziesmu un deju svētkiem

Pirmdien, 30. aprīlī, noslēgsies pieteikšanās brīvprātīgo darbam XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos, kas norit sadarbībā ar Labklājības ministriju. Pieteikties Dziesmu un deju svētku brīvprātīgā darbam var, aizpildot elektronisku anketu interneta platformā Brivpratigie.lv.

Aukstas rokas, bet silta sirds

"Man pašai ir tikpat mazs bērns mājās, nespēju iedomāties, kā es justos šādā situācijā," tā sarunu uzsāka Lāsma - sieviete, ar kuru pagājušajā ceturtdienā iepazinos internetā un kuras mašīnā sēdēju jau pēc piecpadsmit minūtēm, pa pielijušo Tallinas šoseju traucoties Saulkrastu virzienā. Divgadnieka pazušanas vēsts tonakt gan burtiskā, gan pārnestā nozīmē lika sadoties rokās simtiem cilvēku.

Ukrainas kara neredzamā fronte

Baltais Volkswagen busiņš gandrīz divu gadu laikā ir pabijis visos kara karstākajos punktos Austrumukrainā. Lai arī ar to braukājošie Ivans un Rodions paši kaujās nepiedalās, arī viņi jutuši šāvienu un sprādzienu elpu pakausī – viņi ir brīvprātīgie, kas karavīriem piegādā dažādas ikdienā vajadzīgas lietas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide