Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ES finansējums

EK gatavojas piesaistīt līdz 800 miljardiem eiro ekonomikas atveseļošanas finansēšanai

Eiropas Komisija (EK) izmantos diversificētu finansēšanas stratēģiju, lai līdz 2026.gadam piesaistītu aptuveni 800 miljardus eiro faktiskajās cenās, veicot pasākumus, kas nodrošinās, ka aizdevumi no pagaidu atveseļošanās instrumenta Next Generation EU tiks finansēti ar visizdevīgākajiem noteikumiem Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm un to iedzīvotājiem.

Tallinā paraksta līgumu par 442 miljonu eiro ES finansējuma piešķīrumu Rail Baltic

Šodien Tallinā Eiropas Inovācijas un tīklu izpildaģentūra un triju Baltijas valstu kopuzņēmums AS RB Rail parakstīja finansēšanas līgumu par Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējuma 442 miljona eiro apmērā piešķiršanu no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta ātrgaitas dzelzceļa līnijas Rail Baltic projekta attīstības pirmajam posmam.

Vāji attīstītās valsts statuss Latvijai nes vērienīgu Eiropas fonda finansējumu

Minimālais Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējuma īpatsvars no kopējā kohēzijas finansējuma jaunajā, 2014.-2020.gada, Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodā pieaugs par 1% un būs 23,1%, tā nolēmis Eiropas Parlaments (EP). Šī ir laba vēsts Latvijai, jo valstij pieejamos fonda līdzekļus Eiropas Komisija (EK) piedāvājusi palielināt par aptuveni 55 miljoniem eiro, kopā piešķirot 638,5 miljonus. Latvija jau indikatīvi saplānojusi šīs naudas izlietojumu, paredzot to prioritāri veltīt nodarbinātībai, sociālās iekļaušanas pasākumiem un izglītībai.

Latvija sekmīgākā Baltijā ES fondu apguvē

Latvija, apsteidzot Igauniju, ir kļuvusi par sekmīgāko Eiropas Savienības (ES) fondu apguvēju Baltijā un otru veiksmīgāko Centrālajā un Austrumeiropas reģionā, atpaliekot tikai  no Bulgārijas, liecina starptautiskās biznesa konsultāciju kompānijas KPMG pētījums par ES struktūrfondu finansējuma izlietojumu Centrālās un Austrumeiropas (CAE) reģionā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide