Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. aprīlis
Strauja, Gudrīte

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija

Mežradznieka Viestura Vārdauņa jubilejas koncertā saspēlēsies jaunie solisti un kamerorķestris Sinfonia Concertante

Otrdien,16. aprīlī, plkst. 19.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē kamerorķestris Sinfonia Concertante koncertā Meistari un mācekļi. Viestura Vārdauņa jubilejas benefice aicina uz saspēli vairākus no jaunās paaudzes talantīgākajiem un daudzsološākajiem mežradzniekiem – Danielu Sabanski, Miku Bankevicu, Kalvi Etkinu, Kārli Matīsu Lignicki, Artūru Krūmiņu un Renāru Šteinbergu.

Nākamnedēļ izskanēs XIII Rīgas Brass simpozijs

Jau 13. reizi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks Rīgas Brass simpozijs, kurā studenti kopā ar prominentiem ārvalstu viesiem pilnveidos savas muzikālās prasmes meistarklasēs un nedēļas laikā sagatavos īpašu programmu, kas izskanēs divos koncertos.

Demakova: studentu jaunās liecības mani satrieca

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padomes priekšsēdētājas Helēnas Demakovas pirmā reakcija uz lūgumu sniegt interviju par Latvijas akadēmiskās mūzikas alma mater notiekošo pēc atklātībā nākušajām vairāku studentu sūdzībām par atsevišķu mācībspēku seksuālo uzmākšanos ir noliedzoša. "Šodien bija tikšanās ar studentiem. Izraudātas visas acis. Briesmīgi," īsziņā atbild kādreizējā kultūras ministre. Esot grūti runāt. Pēc pierunāšanas viņa piekrīt uz apspriešanai piedāvātajām tēzēm atbildēt rakstiski, un izņēmuma kārtā žurnāliste Agnese Margēviča un Diena šādam formātam piekrīt, jo Demakovas nostāju ir svarīgi dzirdēt – viņas vadītā augstskolas padome nekavējās pieprasīt rektora Guntara Prāņa demisiju, uzskatot, ka viņš nav rīkojies, jau saņemot pirmos signālus no cietušajām studentēm.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide