Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +13 °C
Skaidrs
Sestdiena, 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta

Jeruzaleme

Jeruzalemes nemieros cietuši simtiem palestīniešu

Nekārtības, kas jau vairākas dienas pārņēmušas Austrumjeruzalemi, vakar pieņēmās spēkā. Sadursmēs ar Izraēlas policiju pie Aksas mošejas kompleksa ievainoti desmitiem palestīniešu, bet pēc tam, kad drošības apsvērumu dēļ pieeja Raudu mūrim liegta ebrejiem, savu neapmierinātību sākuši paust arī ortodoksālie jūdaisti.

Jeruzalemē sadursmēs simtiem ievainoto

Pirmdien pie Aksas mošejas Jeruzalemē izcēlušās nopietnas sadursmes starp palestīniešu dievlūdzējiem un Izraēlas policiju, kurās ievainoti jau vairāki simti cilvēku, ziņo palestīniešu Sarkanais Pusmēness.

ASV slēdz savu konsulātu Jeruzalemē

ASV pirmdien oficiāli slēdz savu Konsulātu Jeruzalemē, apvienojot to ar savu vēstniecību Izraēlā un tādējādi pazeminot savas diplomātiskās pārstāvniecības statusu palestīniešu teritorijās.

ASV atklāj Trampa solīto vēstniecību Jeruzalemē

Ap 800 viesu klātbūtnē īpašā ceremonijā šodien Jeruzalemē ASV atklāj savu vēstniecību Izraēlā, kas oficiāli turp tiek pārvietota no Telavivas. Izraēla uzskata šo simbolisko, bet pēc Tuvo Austrumu ekspertu domām potenciāli bīstamas konsekvences izraisošo soli par triumfu. Palestīnieši un Izraēlas musulmaņu kaimiņvalstis to nosoda un brīdina par iespējamu vardarbības eskalāciju. Lielākā daļa pasaules valstu, ieskaitot ASV lielākos sabiedrotos Eiropā, šo soli neatbalsta un negrasās sekot ASV piemēram.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide