Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Pieredze

Ozolzīles bez kofeīna

Veselīgs un dabīgs produkts, kas nav zaudējis bērnības garšu. Tā par vecmammas pūra lādē atstāto cigoriņu kafijas recepti saka Alīdas kafejas zīmola saimniece Jolanta Kovnacka

Mieriņa bioloģiskā stratēģija

Tas, ka jauniešiem laukos nav perspektīvas, ir mīts, uzsver bioloģiskās saimniecības īpašnieks Kārlis Mieriņš. Viņš ar ģimeni saimnieko Viļakas novadā, kur deviņdesmitajos gados vecāki par privatizācijas sertifikātiem iegādājušies zemi un sākuši attīstīt piena lopkopību. Kārlis īpašumu savā ziņā pārņēmis 2015. gadā, un nu viņa gādībā ir 90 hektāru zemes, 81 liellopa ganāmpulks un lieli plāni nākotnei.

Problēma – par maz pieredzes

Studentiem atrast savām spējām un vēlmēm atbilstošus darba piedāvājumus nebūt nav viegli, tomēr lielākā daļa pie darba vai prakses vietas tiek salīdzinoši ātri – puse to sameklē 1–3 mēnešu laikā, noskaidrots pētījumā Studentu pieredze darba un prakses meklēšanā. Pētījumu, aptaujājot 923 studentus, šīgada vidū veica Latvijas Universitātes Karjeras centrs sadarbībā ar vairākām citām augstskolām – RTU, Vidzemes Augstskolu, RSU, Liepājas Universitāti, LLU, Ventspils Augstskolu, Daugavpils Augstskolu un Rēzeknes Augstskolu.

Krūts vēzis deva iespēju saprast, kas dzīvē ir vissvarīgākais

Kad gatavojies sarunai ar vēža pacientu, neviļus domā par asarām, dzīves netaisnību, smagiem pārdzīvojumiem un bēdīgu dzīves periodu, bet negaidi, kad sarunas biedrene teiks: "Tā bija labākā likteņa dāvana, kāda man ir bijusi." Tomēr tieši tā savu stāstu iesāk Austra. Krūts vēzis devis sievietei iespēju mainīt dzīvi, ģimenē labāk saprast citam citu un saprast, kas ir tās būtiskās lietas dzīvē, kas dara viņu laimīgu.

Teorija skolas solā, prakse - uzņēmumā

Nu jau otro mācību gadu pilotprojekta ietvaros sešās Latvijas profesionāli tehniskajās skolās profesijas apguve notiek, izmantojot darba vidē balstītas mācības. To būtība - teoriju audzēkņi apgūst skolas solā, taču praksi - reālā darba vidē uzņēmumos. Kopumā pagājušajā mācību gadā pilotprojektā bija iesaistīti 138 audzēkņi 17 dažādās mācību programmās sadarbībā ar 29 uzņēmumiem, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) dati.

Melnā svītra Bezdelīgas ligzdā

"Maxima gadījums neko nav iemācījis," skumji atzīst Iveta Lortkipanidze, kas sākusi cīņu ar apdrošināšanas kompānijas If izvēlēto būvniecības kompāniju un tās piesaistīto apakšuzņēmumu. Stāsts nav par zaudējumiem, kas mērāmi miljonos - pat summā, kas knapi sasniedz tūkstoti eiro, pastāv aizdomas par slēptu naudas dalīšanu, trešdien vēsta laikraksts Diena.

Eiropas sirds pulsu izjūt praksē

Dagnija Mediņa ir profesionāla volejboliste, beigusi Murjāņu Sporta ģimnāziju, pēc tam devusies uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kur spēlējusi universitātes komandā un studējusi starptautisko biznesu ar spāņu valodas novirzienu. Tagad viņas karjerā noticis pavērsiens, ko izvēlējusies pati, - viņa jau divus mēnešus ir praktikante Eiropas Parlamenta (EP) lielākās politiskās grupas - Eiropas Tautas partijas - Preses un komunikācijas nodaļā un dzīvo Briselē, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide