Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Satversme

Par 81. pantu diskutēs ar prezidentu

Satversmes 81. pants, ko no pamatlikuma izslēdza pirms vairāk nekā desmit gadiem, varētu tikt atjaunots, vienīgi ir jautājums par teksta redakciju, liecina gan koalīcijas partiju reakcijas pēc Sadarbības padomes sēdes, gan opozīcijas pārstāvju atbildes uz Dienas jautājumiem. Koalīcijas partiju frakciju vadītāji plānojuši aicināt uz diskusiju Valsts prezidentu Egilu Levitu, kurš iepriekš ir izteicis atbalstu 81. panta atjaunošanai. Pašlaik lielāko atturību pret šo lēmumu izrāda Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) un partija KPV LV.

Satversmi izmanto vēlēšanu sacensībā

Aptuveni stundu ilgajā Saeimas sēdē ceturtdien par centrālo notikumu kļuva Latvijas Reģionu apvienības (LRA) piedāvātās izmaiņas Satversmē un vairākos likumos, lai mainītu Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtību. Iniciatīva deva iespēju izpausties ne tikai LRA jaunajam līderim Edvardam Smiltēnam, bet arī Artusam Kaimiņam, kurš nevilcinoties pateica, ko par saviem bijušajiem partijas biedriem domā: "Ja nav ideju, tad ir jāgroza Satversme. Tikai kāpēc tas ir jādara piecus mēnešus pirms vēlēšanām?"

Vērtēs iespēju modernizēt Satversmes regulējumu par valsts militāro aizsardzību

Saeimas Juridiskās komisijas darba grupa vērtēs iespēju 12. Saeimai lemt par Satversmes regulējuma modernizēšanu attiecībā uz Valsts prezidenta rīcību valsts militārās aizsardzības nodrošināšanai, trešdien komisijas sēdē norādīja tās priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš (NA). Uz nepieciešamību pilnveidot pašlaik novecojušo regulējumu norādīja arī Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa likumdošanas un juridiskā padomniece Kristīne Jaunzeme.

Manabalss.lv Satversmei neatbilstošas iniciatīvas nepublicēs

Sabiedrības iniciatīvu portāls Manabalss.lv nepublicēs iniciatīvas, kas ir pretrunā ar Satversmi, aģentūra LETA uzzināja portālā. Balstoties uz saņemto informāciju no juristiem un portāla tiesībām kā nevalstiskajai organizācijai pieņemt patstāvīgus lēmumus par publicējamo saturu platformā ManaBalss.lv, portāls ziņojis, ka iniciatīvas Par mācību valodu brīvu izvēli izvietošana platformā netiks neatjaunota.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide