Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -5 °C
Apmācies
Pirmdiena, 5. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs

Zilaļģes

VM: Oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām

Augustā veiktajās peldūdens kvalitātes pārbaudēs ūdens paraugos mikrobioloģiskais piesārņojums nav konstatēts. 51 oficiālajā peldvietā peldūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts, portālu Diena.lv informēja Veselības ministrijas pārstāve Dace Vīksna.

Šovasar Latvijas piekrastē vēl nav novērota zilaļģu ziedēšana

Lai arī jūlijs ir tas laiks, kad visbiežāk jūras piekrastē tiek novērota zilaļģu ziedēšana, patlaban Latvijas piekrastē Baltijas jūrā nav novērota zilaļģu ziedēšana.Latvijas Hidroekoloģijas institūta Jūras monitoringa nodaļas vadošais pētnieks Juris Aigars skaidro, ka finansējuma samazinājuma dēļ institūts jūras monitoringu vasarā var veikt tikai divas reizes, proti, viena pārbaude tika veikta jūnijā, kad zilaļģes netika konstatētas, bet nākamais monitorings tiks veikts augustā.

Aicina uzmanīties no zilaļģēm ūdenī

Zilaļģes jeb ciānbaktērijas var radīt nopietnas veselības problēmas gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. To savairošanās jau konstatēta Baltijas jūrā, tāpēc Veselības inspekcija (VI) sola pievērst īpašu uzmanību šīm aļģēm, šomēnes veicot pārbaudes oficiālajās peldvietās, kā arī aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un nepeldēties ūdenī, ja ir aizdomas par augstu zilaļģu koncentrāciju.

Karstajā laikā jūrā sākušas ziedēt aļģes

Karstajā laikā jūrā sākušas ziedēt aļģes. Speciālisti pagaidām nevar pateikt, vai tās ir cilvēkiem bīstamās zilaļģes, jo analīzes plānots ņemt nākamnedēļ. Veselības inspekcija aicina peldētājus pašus izvērtēt doties vai nedoties ūdenī, ziņo Latvijas Radio.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide