Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Otrdiena, 28. maijs
Vilhelms, Vilis

Agnese Margēviča

Tā valsts ir korumpēta no augšas līdz apakšai

Ko nozīmē Putina sāktās tīrīšanas Krievijas armijā – tiešām cīņa ar zagšanu vai bailes no "ģenerāļu dumpja", kādreizējam Nacionālo bruņoto spēku komandierim, ģenerālim Jurim Maklakovam vaicā Agnese Margēviča

Mums ir primāri jāraugās uz mūsu pašu cilvēku

Par latgaliešu aizvainojumu un ievainojamību starp Rīgas vienaldzību un krievvalodīgā kaimiņa kurnēšanu, kā arī cīņu par latgaliešu balsīm ar Saeimas Latgales apakškomisijas priekšsēdētāju Edmundu Teirumnieku (NA) sarunājas Agnese Margēviča.

Nav nekādas sarunas vai pat domas par satura ietekmēšanu

Visdažādākos aspektus, kurus uzjundījusi diskusija par priekšvēlēšanu debašu krievu valodā pieļaujamību sabiedriskajos medijos, sarunā ar polittehnologu, YouTube kanāla Titava laboratorija autoru Danu Titavu ķidā Agnese Margēviča.

Sabiedriskais medijs apmaldījies

Krievu valoda piecdesmit gadus Latvijā bija okupācijas valoda, kurā centās salauzt, pakļaut un rusificēt, bet pēdējos trīsdesmit gadus – galvenais simbols un protesta forma tiem, kuri ir nemierā ar mūsu valsts neatkarību un nicina vienīgo valsts valodu – latviešu valodu. Šāds maksimāli skaidrs un piesātināts ir konteksts sabiedriskās televīzijas demaršam, uzstājot, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debatēm jānotiek arī krievu valodā.

Ap Putinu šobrīd konsolidējas visimpēriskākie cilvēki

Ko karam Ukrainā un Latvijas drošībai nozīmē jaunākās personāliju pārbīdes Putina galmā, Krievijas aizsardzības ministra nomaiņu ieskaitot, ar Krievijas ekspertu, vēsturnieku un politologu Kārli Daukštu apspriež Agnese Margēviča.

Krievijas ārpolitika Putina laikā ir šķelšanas politika

Par 8. jūnijā gaidāmo Eiropas Parlamenta vēlēšanu ietekmi uz Eiropas Savienības tālāko ideoloģisko kursu, Latvijas iekšpolitiku un Krievijas ārpolitiskajiem mērķiem politologu Andi Kudoru intervē Agnese Margēviča.

Arī tu, brāli Progresīvais…

Jo tuvāk nāk Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas, jo vairāk Jaunā Vienotība (JV) uzvedas kā to potenciāla zaudētāja un jo vairāk vēlme testēt pagaidām vēl "vecākā brāļa" izturības robežas no opozīcijas repertuāra pārmetas jau uz Vienotības valdības partneriem.

Pirmsvēlēšanu BŪT vai NEBŪT

Kā iekšpolitiskās spēles un skandāli atsaucas uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām, un kuram to sarežģītā matemātika šoreiz palīdzēs? SestDiena aplūko prognozes, stipros un vājos punktus politiķu cīņā par krēsliem Eiropā.

Mums jau 34 gadus atkal ir neatkarīga valsts

Par latviešu mentalitāti, politisko pusaudzību, neesošo politisko krīzi, Krievijas gaidāmo sabrukumu un 30 gadiem, kas nav palaisti vējā, 4. maija priekšvakarā ar bijušo Augstākās Padomes deputātu, vēsturnieku Andri Tomašūnu sarunājas Agnese Margēviča.

Meklējot atbildīgos, jāsāk ar Āboltiņu

Jaunās Vienotības toreizējais ģenerālsekretārs Artis Kampars 12. Saeimas vēlēšanu naktī uzstājīgi lūdzis IT kompānijai SOAAR, kura gadiem ilgi gādāja par vēlēšanu tehnisko norisi, lai tās vadītājs Renārs Kadžulis sagroza vēlēšanu rezultātus, izglābjot partijas toreizējo līderi Solvitu Āboltiņu no nepārvēlēšanas Saeimā.

Jāpieņem izsvērti un pārdomāt

Par to, kā politiskā diskusija par Krievijas tranzīta kravu plūsmas slēgšanu caur Latvijas ostām izskatās no Liepājas ekonomisko interešu skatpunkta, Apvienotā saraksta (AS) valdes locekli, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Vilnīti intervē Agnese Margēviča.

Šeit ir Latvija un viena valsts valoda – latviešu

Par ārlietu ministra maiņu, krievu valodu kā instrumentu Krievijas ģeopolitisko mērķu sasniegšanai mūsu publiskajā telpā un par globālo nenoteiktību intervijā Agnesei Margēvičai spriež politologs, eksperts starptautiskās politikas un diplomātijas jomā Kārlis Daukšts.

Mums ir izdevīga vienota un stabila Vienotība

Triecieni, kurus pēdējā laikā saņēmusi vadošā partija Vienotība, diez vai varētu sašūpot arī valdības konstrukciju – koalīcijas partneriem izmantot situāciju neesot intereses. Tas nozīmē, ka opozīcijai arī neesot iespēju, jo matemātika ir nepielūdzama, intervijā Agnesei Margēvičai spriež Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pieredzējušākais politiķis Augusts Brigmanis

Nesanāca ar Citadeli. Vai sanāks ar Indexo?

Lai gan vēl pirms pāris nedēļām politikas kuluāros ar jaunu joni ticis aktualizēts jautājums par topošās bankas akcionāru reputāciju, kopējais noskaņojums amatpersonām ir atgaiņāties.

Neesam augstprātīgi, lai nejustu problēmu

Par to, vai demisionējušajam Krišjānim Kariņam atradīsies vieta partijas plakātos un Saeimas rindās, Jaunās Vienotības Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Edmundu Jurēvicu intervē Agnese Margēviča.

Ierobežojošais patriotisms

Domāju, daudzi sāks spert zemes gaisā, izlasot, ka piekrītu kolēģu no Latvijas Radio (LR) izplatītajā paziņojumā paustajām bažām, ka dzīvojam laikā, kad vārda brīvības un mediju neatkarības robežas sašaurinās.

Šis ir brīdis, kad jāizvēlas labākais ārlietu ministrs

Par Vienotības dilemmām un valsts interesēm, gaidot premjeres Evikas Siliņas izšķiršanos par nākamā ārlietu ministra kandidātu, Agnese Margēviča sarunājas ar Apvienotā saraksta politiķi Didzi Šmitu, kuram savulaik bijusi darba pieredze Ārlietu ministrijā.

Sanāksmes laba moderēšana – tas nav līderisms

Vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa demisija Vienotībai ļaus kaut ko saglābt līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām atlikušajos divos mēnešos un kas īsti notika pirms Lieldienām – premjere paprasīja Kariņa demisiju vai Kariņš viņai to ļāva izdarīt, ar polittehnologu Danu Titavu sarunājas Agnese Margēviča.

Kariņa liktenis premjeres rokās

Viens no Vienotības valdes locekļiem Cēsu mērs Jānis Rozenbergs intervijā Agnesei Margēvičai atzīst, ka situācija partijai ir ļoti sarežģīta un neko nedarīt tā vairs nevar atļauties.

Krievijas drošībnieku trešā lielā izgāšanās pēdējo gadu laikā

Vai Putins Maskavā notikušo teroraktu izmantos kārtējai masu mobilizācijai pret Ukrainu un kāpēc Islāma valsts sarīkotais uzbrukums raisa tik daudz neskaidrību, Austrumeiropas politikas pētījumu centra valdes locekli, pētnieku Mārci Balodi iztaujā Agnese Margēviča.

Paši netic savām versijām

Trim koalīcijas partijām vienoti turot fronti, Saeima ceturtdien noraidīja opozīcijas pieprasījumu par finanšu ministra Arvila Ašeradena demisiju

Politikā lieli zēni neraud

Otrdien Diena publicēja interviju ar ekspremjeru, ārlietu ministru Krišjāni Kariņu, un šis ir tas retais gadījums, kad politiskai intervijai nepieciešamas skaidrojošas post scriptum piezīmes.

Demakova: studentu jaunās liecības mani satrieca

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padomes priekšsēdētājas Helēnas Demakovas pirmā reakcija uz lūgumu sniegt interviju par Latvijas akadēmiskās mūzikas alma mater notiekošo pēc atklātībā nākušajām vairāku studentu sūdzībām par atsevišķu mācībspēku seksuālo uzmākšanos ir noliedzoša. "Šodien bija tikšanās ar studentiem. Izraudātas visas acis. Briesmīgi," īsziņā atbild kādreizējā kultūras ministre. Esot grūti runāt. Pēc pierunāšanas viņa piekrīt uz apspriešanai piedāvātajām tēzēm atbildēt rakstiski, un izņēmuma kārtā žurnāliste Agnese Margēviča un Diena šādam formātam piekrīt, jo Demakovas nostāju ir svarīgi dzirdēt – viņas vadītā augstskolas padome nekavējās pieprasīt rektora Guntara Prāņa demisiju, uzskatot, ka viņš nav rīkojies, jau saņemot pirmos signālus no cietušajām studentēm.

Sabiedrisko mediju kurss nu prezidenta rokās

Kopš šīs nedēļas, kad no amata atkāpās Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekle Sanita Upleja-Jegermane, jebkuram par sabiedrisko mediju (LSM) saturu kritiskam viedoklim vairs nebūs tik vienkārši pierakstīt politisko angažētību vai kalpošanu pretvalstiskai propagandai.

NBS paziņojums ir pareizs un savlaicīgs

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju, bijušo aizsardzības ministru Raimondu Bergmani (AS) intervē Agnese Margēviča.

Tagad redzams, ka mēs trauksmi necēlām nepamatoti

Par Rīgas domi šonedēļ satricinājušā korupcijas skandāla iespējamo ietekmi uz politisko izkārtojumu pašvaldībā un to, kādēļ Progresīvie un Jaunā Vienotība (JV) karo domē, bet sadzīvo valdībā, Rīgas domes Par!/Progresīvie frakcijas vadītāju un partijas valdes locekli Mārtiņu Kossoviču iztaujā Agnese Margēviča.