Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kino/TV

RigaIFF izrādīs restaurēto Aivara Freimaņa filmu Puika

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (_Riga IFF) Baltijas kino programma Home Made 19. oktobrī, Splendid Palace, plkst. 20: 30 tiks atklāta ar režisora un rakstnieka Aivara Freimaņa 1977. gada spēlfilmas Puika restaurēto versiju, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Filmas Turpinājums un Laika tilti dodas uz festivāliem Amsterdamā, Lībekā un Tallinā

Režisora Ivara Selecka filma Turpinājums un triju Baltijas valstu kopražojums Laika tilti (režisori Kristīne Briede un Audrjus Stonis) no programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei dodas uz vairākiem pasaulē prestižiem starptautiskiem kinofestivāliem – Amsterdamā, Lībekā, Tallinā, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Splendid Palace atzīmēs Eiropas Mākslas kino dienu

Svētdien, 14. oktobrī, kino pasaule jau trešo reizi svinēs Eiropas Mākslas kino dienu (European Art Cinema Day), un arī kinoteātris Splendid Palace piedāvās publikai lieliskas Eiropā veidotas filmas, kas jau ieguvušas atzinību kinofestivālos, kā arī Latvijā radītu kino, informēja kinoteātra pārstāve Zane Arāja.

Video: filmas Kurts Fridrihsons aizkadrā

Gaidot filmas Kurts Fridrihsons pirmizrādi kinoteātros jau 11. oktobrī, LMT Viedtelevīzija aicina ieskatīties tās tapšanas aizkadros kopā ar režisori Dzintru Geku-Vasku un scenārija autori, rakstnieci Gundegu Repši.

Novembrī notiks Ginta Grūbes Simtgades filmas Lustrum pirmizrāde

Nacionālā Kino centra programmu Latvijas filmas Latvijas simtgadei novembrī turpinās producenta un režisora Ginta Grūbes dokumentālā filma Lustrum, kas veidota sadarbībā ar scenārija līdzautori Sanitu Jembergu un runā par čekas metodēm un VDK aģentiem Latvijā, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Aizkustinājums ir patiess © DIENA(3)

Dziedātājas Lēdijas Gāgas un aktiera un režisora Bredlija Kūpera radošā sadarbība filmā Zvaigzne ir dzimusi ir pārliecinoša un emocionāla.

Latvijā filmēsies Holivudas aktieri Mikijs Rurks, Als Pačīno un Skots Edkinss(1)

Latvija kļūstot arvien interesantāka ievērojamiem Holivudas filmu producentiem, un jau šoruden producentu kompānija Forma Pro Films Latvijā uzsāks vēl divu jaunu un vērienīgu daudzmiljonu filmu projektu sagatavošanu, kuros lomas atveidos tādi pazīstami Holivudas aktieri kā Mikijs Rurks, Skots Edkinss un Als Pačīno, informēja Forma Pro Films producente Svetlana Punte.

Rīgas Kino muzejas aicina uz mini izstādi un filmu seansu

Otrdien, 9. oktobrī LKA Rīgas Kino muzejs un Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina uz mini-izstādes Latvijas kino pamatlicēji atklāšanu Rīgas Kino muzejā plkst. 16 un seansu kinoteātrī Splendid Palace plkst.18, lai godinātu četru Latvijas kino veidošanās posmā būtisku personību jubilejas, informēja muzeja pārstāve Agnese Logina.

Ar 13 nominācijām Homo Novus ir vispārstāvētākā filma Lielajā Kristapā(1)

Trešdien, 3.oktobrī, paziņoti nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nominanti, un visvairāk nomināciju (kopumā 13) ieguvusi latviešu simtgades spēlfilma Homo Novus, kas tostarp nominēta tādās kategorijās kā - gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma un labākais spēlfilmas režisors, informēja firmas pārstāvis.

Jaunos filmu veidotājus aicina pieteikties īsfilmu konkursam un saņemt finansējumu

No šodienas līdz 31. oktobrim jaunie filmu veidotāji no Latvijas aicināti pieteikt savu īsfilmas ideju konkursam un, uzvaras gadījumā izrādīt savu darbu skatītājiem visā Eiropā. Pieci konkursa uzvarētāji katrs saņems 7500 eiro lielu finansējumu un Eiropas vadošo režisoru padomu savas radošās ieceres īstenošanai filmu veidošanas procesā, informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Santa Šinkarjova.