Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kino/TV

Noslīgt datos, ierakties dzīvē © DIENA

Ar režisora Nataniela Kāna dokumentālo filmu Visam ir cena (The Price of Everything, 2018) piektdien plkst. 19 Kuldīgas Mākslinieku rezidencē tiks atklāts ikgadējais Dizaina filmu festivāls, kas norisināsies 3. un 4. augustā.

Lokarno kinofestivālā Latviju pārstāv jaunie producenti

Šodien, 1. augustā, Šveicē sākas 71. Lokarno starptautiskais kinofestivāls – viens no tradīcijām bagātākajiem un nozīmīgākajiem A klases festivāliem Eiropā. Latvijas dalība festivālā fokusēta uz jauno producentu sadarbības platformu Match Me!, kam izvēlēti producenti Kristele Pudane un Matīss Kaža, bet sadaļā Documentary Summer School piedalīsies režisore Ieva Ozoliņa ar savu topošo filmu, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Liepājā notiks Eiropā labāko īsfilmu maratons

Mūsdienu mākslas festivāla Liepājas Mākslas forums ietvaros 29. septembrī koncertzālē Lielais dzintars īsfilmu maratons, kurā varēs skatīt piecpadsmit aizvadītā gada labākās īsfilmas, kas izvirzītas Eiropas Kinoakadēmijas balvai, informēja pasākuma pārstāve Santa Margeviča.

Šovakar Doma dārzā izrādīs 60. un 70. gadu kinohronikas

Šodien, 26. jūlijā plkst. 22:30, Doma dārzā notiks trešais brīvdabas kinoseanss no četru pasākumu cikla Tā ir dzīve, tas ir kino, piedāvājot ieskatīties pagājušā gadsimta 60. un 70. gadu kinohronikās – laikā, kad māksla, mūzika, teātris, kino un literatūra galvenokārt saistījās ar ideālu par radošas domas brīvību, un formas meklējumi un eksperimenti mākslā bija šīs brīvības izpausmes veids, informēja pasākuma pārstāve Paula Jansone.

Kaņepes Kultūras centrā notiks Viktora Freiberga kinolektoriju cikls Pilsoņi

Otrdien, 24.jūlijā, plkst. 19 Kaņepes Kultūras centrā notiks pirmā cikla Pilsoņi kinolekcija, kurā profesors V. Freibergs iepazīstinās kino gardēžus ar pasaules kinoklasikas pērlēm, tostarp Orsona Velsa filmu Process (The Trial), informēja Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS pārstāve Mudrīte Grundule.

Publicēts Latvijas simtgades spēlfilmas Homo Novus treileris

Filmas Homo Novus veidotāji šodien, 18. jūlijā iepazīstināja ar spēlfilmas treileri, kas visiem būs pieejams interneta vidē un Latvijas kinoteātros. Spēlfilmas pirmizrāde notiks 26. septembrī, savukārt kinoteātros tā būs skatāma jau no 28. septembra, informēja filmas veidotāji.

Doma dārza kinoseansā izrādīs 40. un 50. gadu hronikas

Ceturtdien, 19. jūlijā plkst. 22:30, Doma dārzā notiks otrais brīvdabas kinoseanss no četru pasākumu cikla Tā ir dzīve, tas ir kino, piedāvājot ieskatīties pagājušā gadsimta 40. un 50. gadu kinohronikās un izdzīvojot vienu no dramatiskākajiem posmiem valsts vēsturē, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Riga IFF būs skatāma Karlovi Varu festivālā godalgotā filma Putina liecinieki

Režisora Vitālija Manska dokumentālā filma Putina liecinieki, kas pagājušajā nedēļā prestižajā Karlovi Varu starptautiskajā kinofestivālā saņēma balvu kā labākā dokumentālā filma, 23. oktobrī piedzīvos savu Baltijas pirmizrādi Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (Riga IFF), informēja festivāla pārstāve Elīna Kanela.

Tas nav kino, tā ir dzīve © DIENA

Jūlija ceturtdienu vakaros Rīgas Doma dārzā nu jau tradicionāli tiek rīkoti bezmaksas brīvdabas kinoseansi, un Latvijas jubilejas gadā seansu programmai ir pavisam maz sakara ar kino, toties ļoti ciešs sakars ar dzīvi, kādu Latvija dzīvojusi savos 100 gados

Rīgas Doma dārzā sāksies brīvdabas kinoseansu cikls Tā ir dzīve, tas ir kino

Rīt, 12. jūlijā, plkst. 22:30 Rīgas Doma dārzā sāksies šīs vasaras pirmais brīvdabas kinoseansu cikla Tā ir dzīve, tas ir kino pasākums, kurā demonstrēs digitalizētas kinohronikas no pagājušā gadsimta 20. un 30. gadiem ar politologa Ivara Ījaba ievadvārdiem, informēja biedrības Ascendum projektu vadītāj Paula Jansone.