Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rīgā

FOTO: Izvēlētas trīs galvenās Rīgas Ziemassvētku egles(2)

Ceturtdien, 21. novembrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs un priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova kopā ar SIA Rīgas meži pārstāvjiem, žurnālistiem, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas kori Sono un Rīgas pamatskolas Rīdze skolēniem Rīgas mežu Tīreļu mežniecībā izvēlējās trīs galvenās pilsētas Ziemassvētku egles, informē dome.

Cīņa par varu un ietekmi Rīgā © DIENA(2)

Pēdējie divi Rīgas domes (RD) vairākuma pieņemtie lēmumi ir par Neatkarīgo deputātu frakcijas (NDF) deputāta Vadima Baraņņika gāšanu no vicemēra krēsla un atbrīvošanu no Rīgas brīvostas valdes. Domes priekšsēdētāja vietnieka amata zaudēšana nozīmē arī to, ka Baraņņiks vairs nav kapitāldaļu turētājs vairākos pašvaldībai piederošos uzņēmumos. Par to kļuvis pašvaldības vadītājs Oļegs Burovs (GKR), kurš jau tajā pašā dienā, kad viņa pārraudzībā nonāca pašvaldībai piederošais Rīgas Centrāltirgus (RCT), Rīgas satiksme (RS) un Rīgas namu pārvaldnieks (RNP), paziņoja par amatpersonu nomaiņu visos šajos uzņēmumos.

Baraņņiks zaudē Rīgas vicemēra amatu(7)

Ar opozīcijas deputātu atbalstu Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks (NDF) otrdien tika atstādināts no vicemēra amata, kā arī atcelts no Rīgas Brīvostas valdes.

Par Gada rīdzinieku kļuvis komponists Boriss Rezņiks(1)

Rīgas domes balvu Gada rīdzinieks 2019 un Goda rakstu šogad saņēma komponists Boriss Rezņiks par Atmodas laika leģendārā skaņdarba Atmostas Baltija radīšanu, ieguldījumu mūzikas attīstībā un Rīgas starptautiskās atpazīstamības veicināšanu, portālu Diena informēja Rīgas domē. Balvu viņam pasniedza pirmdien, 18. novembrī, Rīgas domes svinīgajā sēdē, kas bija sasaukta par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienai.

VARAM neapstiprina atkritumu apsaimniekošanas noteikumus Rīgā(3)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nav apstiprinājusi Rīgas domes saistošos noteikumus par atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā, kas vienlaikus liedz domei izsludināt arī plānoto jauno iepirkumu, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes vadītāja Evija Piņķe.

VARAM: RD 96 000 stundu programmētāju darba iepirkums ir pretējs likuma garam(2)

Rīgas domes (RD) rīcība, bez konkursa par 11 miljoniem pērkot 96 000 stundu programmētāju darba, ir pretēja Iepirkumu likuma garam, taču aizliegt to nevar, tā saka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), kas atbild par Elektronisko iepirkumu sistēmu, ziņo TV3 raidījums Nekā personīga.