Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rīgā

Par likvidēšanu var nākties piemaksāt © DIENA(1)

Atsaucoties uz Valsts kontroles ziņojumu par Rīgas domes piešķirto dotāciju biedrībām un nodibinājumiem likumību un lietderību, ir sagatavots lēmuma projekts, paredzot izbeigt galvaspilsētas pašvaldības līdzdalību nodibinājumā Riga.lv tā likvidācijas ceļā. Projektu jau atbalstījusi Pilsētas īpašuma komiteja, bet šodien tas nonācis Finanšu un administrācijas lietu komitejas darba kārtībā.

Grasās atkal atvērt Juglas ezeru kuģošanai(2)

Rīgas domes Mājokļu vides komiteja šodien atbalstīja Juglas ezera apsaimniekošanas noteikumu atcelšanu, kā rezultātā varētu tikt likvidēts vairāk nekā 17 gadus spēkā esošais aizliegums ezerā izmantot kuģošanas līdzekļus. Noteikumi zaudēs spēku tad, ja domnieki šo lēmumu atbalstīs nākamajā nedēļā gaidāmajā Rīgas domes sēdē.

Izsolīs apbūves tiesības ar mērķi Uzvaras parkā izvietot panorāmas ratu(4)

Rīgas dome plāno organizēt apbūves tiesību izsoli, kuras mērķis būs atrast panorāmas rata būvnieku Raņķa dambī, Uzvaras parkā, noskaidroja aģentūra LETA. Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejā Īpašuma departamenta direktora vietniece Benita Prikaša pastāstīja, ka izsolei plānots nodot 5700 kvadrātmetru lielu zemesgabalu Raņķa dambja un Slokas ielas stūrī.

Labi parunāja, bet neko nenolēma © DIENA

"Saruna laba, sajūta patīkama," piektdienas vakarā pēc Rīgas domes opozīcijas frakciju kopīgās tikšanās Dienai izteicās partijas Latvijas attīstībai (LA) frakcijas vadītājs Viesturs Zeps. Tomēr nekādi lēmumi saistībā ar domes priekšsēdētāja amatu tikšanās laikā nav pieņemti, un saglabājušās tās viedokļu atšķirības, kas bijušas jau iepriekš, liecina vairāku partiju pārstāvju teiktais.

Akustiskajai koncertzālei paredzētajiem miljoniem redz izmantojumu citviet © DIENA(18)

Konkrētas vīzijas par to, kur Rīgā varētu tapt akustiskā koncertzāle, aizvien nav. Koalīcijas partijas atbalsta uzdevumu valdībai turpināt darbu šajā jautājumā. Tomēr nav laika kavēties ar projektam paredzēto 23 miljonu eiro izmantošanu, būvdarbiem būtu jāsākas ne vēlāk kā 2021. gada sākumā. Ja koncertzāle taptu uz AB dambja, šo naudu varētu izmantot dambja nostiprināšanai un labiekārtošanai, bet jau sākušās sarunas par šīs naudas pārdali citiem objektiem. Rīgas vicemērs Oļegs Burovs (GKR) rosina šo naudu ieguldīt Mežaparka estrādes projektā, tāpat daļu naudas varētu investēt Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) pašreizējā mājvietā Lielajā ģildē, kurā sen nav bijis remonts.

Ķirsis: Darīsim visu, lai panāktu ārkārtas vēlēšanas(28)

Tiks darīts viss, lai Rīgā panāktu ārkārtas vēlēšanas, telefonintervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma neslēpa Rīgas domes opozīcijā esošās Vienotības frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis. Politiķis pauda pārliecību, ka vienīgā iespēja nomainīt varu Rīgā ir ārkārtas vēlēšanas. "Mēs darīsim visu, lai Rīgā panāktu varas pārņemšanu pēc būtības. Darīsim visu, lai Rīgā panāktu ārkārtas vēlēšanas," neslēpa Ķirsis.

Andrejostas piedāvājums © DIENA(59)

Šodien Kultūras ministrija Ministru kabineta ēkā iepazīstina politisko partiju pārstāvjus ar Nacionālās akustiskās koncertzāles konceptuālā ziņojuma projektu. Līdztekus AB dambim kā reālas tiek izskatītas arī trīs citas alternatīvas – Kongresu nama pārbūve, Dailes teātra pārbūve, par ko Diena nesen rakstīja, kā arī privāto investoru piedāvājums būvēt koncertzāli Andrejostā netālu no Rīgas pasažieru termināļa. Sarunā ar Riga Port City pārstāvi Juri Pētersonu Diena noskaidroja, ka privātais partneris varētu piedāvāt īstenot Daugavas labajā krastā konkrētajai vietai pielāgotu, bet pēc būtības to pašu Anda Sīļa projektu, kas veidots būvniecībai uz AB dambja.

GKR Rīgas mēra amatam virzīs Burovu(9)

Partijas Gods kalpot Rīgai (GKR) valde Rīgas domes priekšsēdētāja amatam virzīs līdzšinējo mēra amata pienākumu izpildītāju Oļegu Burovu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

FOTO: Dome interesentiem ļaušot rūpēties par Barona ielas puķu podiem(9)

Ņemot vērā lielo iedzīvotāju interesi, Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir gatavs ar interesentiem noslēgt vienošanos par Krišjāņa Barona ielas puķu podu apsaimniekošanu, aģentūrai LETA pastāstīja departamenta direktora vietniece un Tiesiskā nodrošinājuma pārvaldes priekšniece Kristīne Ermansone.

Rīgas domē vēl viena jauna frakcija(2)

Aizvadītajā nedēļā no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) izslēgtie Rīgas domes deputāti Druvis Kleins un Imants Keišs, kā arī neatkarīgais deputāts Oskars Putniņš nolēmuši dibināt savu frakciju. Līdz ar to mēneša laikā Rīgas domē būs izveidotas divas jaunas frakcijas, tādējādi domē būs astoņas frakcijas.

Ugunsgrēks Dzirnavu ielā lokalizēts

Rīgā deg neapsaimniekota trīsstāvu ēka Dzirnavu ielā - ugunsgrēka dēļ ir ierobežota satiksme uz Dzirnavu un citām ielām Salu tilta pusē, aģentūru LETA informēja Valsts policijā un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Plkst. 7.19 ugunsgrēku izdevies lokalizēt. Ugunsgrēka degšanas platība ir 1100 kvadrātmetru.