Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgā

Staķa apkampienos vēl nemetas © DIENA(14)

Drīzāk par piesardzīgu var nosaukt Rīgas domes iespējamās opozīcijas partiju attieksmi pret pozīcijas priekšlikumu piedāvāt tām dažu domes komiteju priekšsēdētāju vietnieku amatus. Turklāt vakar no trim opozīcijas partijām uz tikšanos ar mēra amata kandidātu Mārtiņu Staķi ieradās tikai Gods kalpot Rīgai! un Latvijas Krievu savienības pārstāvji, bet ne Saskaņas politiķi.

Sporta pils teritorijā tiks ierīkoti mazdārziņi un ziedu pļavas(25)

Sporta pils teritorijas īpašnieki SIA Rotermann Latvia atbalstījuši rīdzinieku grupas iniciatīvu teritorijā ierīkot pagaidu pilsētas dārzus un ziedu pļavas, lai pašlaik neizmantoto teritoriju nodotu pilsētnieku lietošanā kā unikālu pilsētvides projektu. Rīdzinieki aicināti uz projekta prezentāciju un tikšanos 19. septembrī un pirmo talku 26. septembrī, portālu Diena.lv informēja iniciatīvas autore Renāte Prancāne.

Rīga vēl ar administratoriem © DIENA(6)

Kamēr vairākums Rīgas domē (RD) ievēlēto politisko spēku publiski priecājās par to, ka tik ātri izdevies izveidot Rātsnama koalīciju, daļā sabiedrības tas izsauca sašutumu, jo atklājās, ka ātrums nācis reizē ar triju vicemēra amatu izveidi līdzšinējo divu vietā. Kā jau prognozēts, mēra krēslā sēdīsies uzvarējušā Attīstībai/Par! un Progresīvo (A/P/P) saraksta līderis Mārtiņš Staķis, bet vicemēra amati pienāksies Jaunajai Vienotībai (JV), Nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības (NA/LRA) sarakstam un Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP).

Sešdesmit gudrās galvas © DIENA(9)

Kaut arī virs Rīgas domes vēlēšanu rezultātiem kā Damokla zobens joprojām vīd neatrisinātais jautājums par neapzīmogoto vēlēšanu aplokšņu lietu, kas var ietekmēt gan ievēlēto deputātu sastāvu, gan domes darba sākumu, potenciālā koalīcija sākusi konsultācijas, kas notika vakar un tiek plānotas arī trešdien. No tām pienākošās ziņas liecina, ka Mārtiņa Staķa (A/P/P) kļūšana par Rīgas mēru ir samērā reāla, taču tiek diskutēts par dažādiem jautājumiem.

Staķis pulcēs jauno koalīciju © DIENA(23)

Iegūstot visvairāk deputātu mandātu, par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu uzvarētāju kļuvis Attīstībai/Par! un Progresīvo (A/P/P) apvienotais saraksts, kura līderis Mārtiņš Staķis šodien aicinās Rīgas domē ievēlēto partiju pārstāvjus uz pirmajām oficiālajām sarunām par Rīgas domes jaunās valdošās koalīcijas veidošanu. Kopumā domes sastāvs būs samērā sadrumstalots, bet valdošo koalīciju varētu veidot četru sarakstu deputāti, nedaudz mainītās proporcijās variējot pašreizējo Saeimas valdošās koalīcijas modeli.

Pustukši iecirkņi un zemākā aktivitāte divās desmitgadēs © DIENA(17)

Vēlētāju aktivitāte Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās nedaudz pārsniegusi 40% robežu. Pēc provizoriskajiem datiem, balsot aizgājuši 40,58% no kopumā 422 681 balsstiesīgā, kas ir zemākais reģistrētais rādītājs galvaspilsētas domes vēlēšanās kopš neatkarības atgūšanas. Tiesa, nav izslēgts, ka var mainīties gan aktivitātes rādītājs, gan, iespējams, arī rezultāti, jo atklājies, ka divos iecirkņos vēlēšanu kastēs nonākuši kopumā vairāk nekā 600 neapzīmogotu vēlēšanu aplokšņu. Tās nolemts atzīt par nederīgām, un šajos iecirkņos, iespējams, vēlēšanas varētu notikt atkārtoti.