Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgā

Piemineklis Aspazijai Rīgā būs © DIENA(18)

Elzai Rozenbergai jeb Aspazijai šogad 16. martā aprit 156 gadi. Galvaspilsētā sākušās diskusijas, kāds varētu izskatīties un kur varētu atrasties izcilajai dzejniecei veltīts piemineklis. Starptautiskajā sieviešu dienā organizētajā diskusijā eksperti bija vienisprātis, ka Rīgas pilsētvidē ir visai maz pieminekļu sievietēm, ar kurām varam lepoties un kuras veikušas nozīmīgu darbu, bijušas nelokāmas savā nostājā.

Rīgas ostas konkurētspēju stiprina unikālas un inovatīvas Latvijā radītas tehnoloģijas

Saasinoties konkurences cīņai reģionā, arvien nozīmīgāka kļūst katras ostas spēja piedāvāt pēc iespējas ātrāku, lētāku un efektīvāku kravu aprites risinājumu. Rīgas osta savas priekšrocības pret konkurentiem stiprina ar unikālām kraušanas tehnoloģijām un iekārtām, ko projektē un ražo tepat Latvijā, uzņēmumā Smartteh. Turklāt sākotnēji Rīgas ostai radītās iekārtas kļuvušas arī par pieprasītu Latvijas eksportpreci.

Naktī uz pirmdienu slēgs auto satiksmi uz Vanšu tilta

Naktī no 28. februāra uz 1. martu uz Vanšu tilta abos virzienos tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme, jo uz tilta norisināsies režisora Aigara Graubas filmas Circenīša Ziemassvētki filmēšanas darbi, portālu Diena informēja Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Ielu tīrīšanai jaunas vadlīnijas © DIENA(19)

Šogad ziema neskopojas ar sniegu. Bērniem un ziemas sporta cienītājiem par to ir prieks, bet darba vairāk ir dienestiem, kuriem jārūpējas par satiksmes un gājēju drošību, tīrot ielas un ietves. Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā pieņemtas vadlīnijas, lai tīrīšanas process ziemā būtu dabai un gājējiem draudzīgāks nekā līdz šim. Diskusijas nerimst par sāls izmantošanu, kas rada vairāk ļaunuma nekā labuma.

Ne mazāk sāpīga vardarbība © DIENA(4)

Vardarbībai ir dažādi veidi – tā ir gan emocionāla, gan fiziska, un tā ir smaga trauma, kas iespaido visus līdzcilvēkus. Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas sēdē deputāti uzklausīja Rīgas sociālā dienesta vadītājas Gunas Eglītes stāstīto par vardarbīga apdraudējuma notikumu uzskaiti un problēmām Rīgā. Sākts arī pētījums par vardarbībā cietušu sieviešu problemātiku. Tātad mēģināts apkopot datus, cik daudz par šādiem faktiem ir ziņots policijai, kas ir cietušie, kāpēc tas notiek un kādi ir paredzamie risinājumi šādu gadījumu novēršanai.

Rīga piedalīsies Baltkrievijas Solidaritātes dienas akcijā(8)

Atsaucoties baltkrievu demokrātiskās kustības līderes Svjatlanas Cihanouskas un iniciatīvas grupas aicinājumam, Rīga līdz ar citām pasaules pilsētām piedalīsies Baltkrievijas Solidaritātes dienas akcijā, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Sniega tīrīšanas darbi Rīgā turpināsies arī nakts stundās(2)

Šodien Rīgas tiltu, kā arī maģistrālo ielu un sabiedriskā transporta maršrutu tīrīšana un apstrāde ir veikta jau četras reizes, tomēr ilgstošas un intensīvas snigšanas laikā sniega sanesumi uz brauktuvēm veidojas ļoti ātri, tostarp īsi pēc to tīrīšanas, kas liek sniega tīrīšanas darbus galvaspilsētā turpināt arī nakts stundās, informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta sabiedrisko attiecību vadītājs Austris Keišs.