Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā

Noskaidrots Juglas ezera piesārņojuma avots(1)

Juglas ezerā pirmdien konstatētā naftas produktu noplūde radusies no lietus notekūdeņu kanalizācijas novadīšanas kolektora, aģentūrai LETA atklāja Valsts vides dienesta (VVD) pārstāve Maruta Bukleviča.

Juglas ezerā atkal naftas produktu piesārņojums(1)

Pirmdien plkst. 10.20 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka Juglas ezera ūdenī ir redzams naftas produktu pleķis. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot absorbējošās bonas 180 metru garumā, piesārņoto apgabalu ierobežoja. Notikuma vietā turpmāko uzraudzību veica Valsts vides dienesta un pašvaldības policijas pārstāvji, portālu Diena.lv informēja VUGD.

Deglava pārvada renovāciju var aizkavēt jauns iepirkums © DIENA(2)

Nekādi būvdarbi uz Augusta Deglava ielas pārvada nenotiek jau kopš maija vidus, kad, pēc Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) norādēm, tika balstītas pārvada sijas, lai pār tiltu varētu atjaunot uz laiku apturēto auto satiksmi, taču plānotie tilta remontdarbi nenotiek jau kopš aprīļa beigām. Lai būvprojektu varētu turpināt un pabeigt, ir ieplānoti vēl vairāki tilta konstrukciju nostiprināšanas pasākumi, kas radīs papildu izmaksas. Tāpat nevar izslēgt, ka šos darbus par lētāku summu varētu pieteikties īstenot vēl kāds cits būvuzņēmums, tādējādi papildu nostiprināšanas pasākumu īstenošanai varētu nākties organizēt atsevišķu iepirkumu, kas tilta renovācijas procesu iekavētu, Dienai atzina Rīgas domes (RD) Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.

Kanālā pie Centrāltirgus noslīcis cilvēks(2)

Rīgas kanālā pie Centrāltirgus sestdienas vakarā nolīcis cilvēks, bet vien dažas stundas pirms tam cits cilvēks no kanāla izglābts, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Rīgas Nakts tirgus – "zelta ādere" negodīgiem pārpircējiem no Igaunijas(19)

Latvijas vārds ierauts Tallinas, Pērnavas un Tartu tirgu skandālā, kas šonedēļ kaimiņvalstī pacelts pat līdz valdības līmenim. Igauņi, dzenot pēdas tirgos nopērkamo zemeņu aizdomīgajai izcelsmei, atklājuši pārpirkšanas shēmu ar daudz plašāku pārtikas produktu klāstu. Ogas, dārzeņi un sēnes vairumā tiek uzpirktas Rīgas Nakts tirgū, bet tālāk ar daudz augstāku cenu tirgos Igaunijā tiek pārdotas kā izaudzētas igauņu zemnieku saimniecībās, vēsta LNT.

No Akmeņu ielas VUGD depo joprojām nav izvākušies visi tur mītošie iedzīvotāji(2)

Rīgā, Akmeņu ielā 17, kur līdz šim vairākus gadus desmitus atradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo, joprojām uzturas daži iedzīvotāji, kuriem līdz 1. jūlijam telpas bija jāatbrīvo, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē. Šī gada februārī Rīgas domē tika aktualizēts jautājums par to, ka līdz ar VUGD pārcelšanos uz jaunām telpām, virs depo mītošie iedzīvotāji paliks bez jebkādiem komunālajiem pakalpojumiem, tostarp, siltuma, ūdens un citiem.

Plūdu mazināšanai Rīgā uzdod veikt remontdarbus atsevišķos ielu posmos(1)

Ņemot vērā pirmdienas spēcīgās lietavas pilsētā, Rīgas domes (RD) priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR) otrdien, 9. jūlijā, sasauca Rīgas pilsētas pašvaldības atbildīgo institūciju pārstāvju sanāksmi, kuras laikā apsekoja problemātiskās Rīgas ielas, lai novērtētu paveiktos darbus plūdu mazināšanai.

Spēcīgo lietavu dēļ applūduši vairāki Rīgas ielu posmi(3)

Spēcīgo lietavu dēļ atsevišķi Rīgas ielu posmi ir applūduši. Lai uzlabotu pārvietošanās apstākļus autovadītājiem un gājējiem, uz applūdušajiem ielu posmiem nosūtītas lietus ūdens atsūknēšanas tehnikas, portālu Diena.lv informē Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) pārstāve Ilze Dimante.

Drīzumā varēs sākt slēgt līgumus ar jauno Rīgas atkritumu apsaimniekotāju(4)

Jaunizveidotā kopsabiedrība Rīgas vides pakalpojumi atkritumu apsaimniekošanu pilsētā sāks 15. septembrī, savukārt līgumus ar jauno Rīgas atkritumu apsaimniekotāju pakalpojuma saņēmēji varēs slēgt jau no 15. jūlija, aģentūrai LETA pastāstīja SIA Clean R valdes loceklis Guntars Levics. Viņš skaidroja, ka tiks nodrošināti vairāki kanāli, kā noslēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, primāri aicinot to darīt elektroniski, taču būs iespējams līgumu noslēgt arī klātienē.

Pašvaldība cenšas pielikt punktu aviācijas šūpulim © DIENA(9)

Pagaidām par bijušās Rīgas Starptautiskās lidostas – Spilves lidlauka – likteni skaidrības nav nedz Rīgas pilsētas pašvaldības departamentiem, nedz tās nomniekam un apakšnomniekiem, nedz arī citām iesaistītajām pusēm. Pašvaldībai piederošo Spilves lidostu pārvalda Rīgas nami, Rīgas domes Īpašuma departaments, kā arī Rīgas brīvosta. Pašlaik tur darbojas vairāki aviācijas entuziasti, kas ir šīs teritorijas apakšnomnieki. Aizvadītā gada ziemā Rīgas nami, kas rīkoja izsoli saistībā ar Spilves lidostas nomas tiesībām, neilgi pēc līguma stāšanās spēkā atteicās no prasības nodrošināt aviācijas funkciju.