Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā

Ikstens neprognozē īpašu balsotāju aktivitātes pieaugumu(1)

Iespējams, ka vēlēšanās nepiedalīsies tā Saskaņas vēlētāju daļa, kas partijā ir vīlusies, komentējot salīdzinoši zemo rīdzinieku aktivitāti Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, aģentūrai LETA pauda Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Jānis Ikstens.

Atšķirīgā Covid-19 laika vēlēšanu pieredze Rīgā © DIENA(1)

Tas, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas būs atšķirīgas ne tikai tāpēc, ka tās ir pirmās, kad jāievēlē galvaspilsētas dome, jo iepriekšējā ir atlaista ar Saeimas lēmumu, bet arī Covid-19 dēļ, bija skaidrs jau pirms tam, kad vēlēšanu norisi pārcēla no aprīļa beigām uz augusta beigām. Tas redzams gan vēlēšanu iecirkņu iekštelpu izkārtojumā, kur jādomā par divu metru distanci, gan arī aprīkojumā – ikvienā iecirknī atrodami roku dezinfekcijas līdzekļi, cimdi un sejas maskas, kuras darbinieki aicina izmantot ikvienu vēlētāju. Tāpat manāmas arī citas izmaiņas, kas saistītas tieši ar piesardzības pasākumu ievērošanu Covid-19 laikā.

FOTO: Rīgas ostā atklāj jauno konteinerceltni

Vakar, 25. augustā, svinīgā ceremonijā, izkraujot pirmos konteinerus no COSCO konteinerlīnijas kuģa, Rīgas ostas uzņēmumā Baltic Container Terminal (BCT) atklāts jauns konteinerceltnis, kas turpmāk papildinās Baltijā modernāko konteineru apstrādes loģistikas sistēmu un sekmēs ātrāku konteinerkravu apstrādi, portālu Diena.lv informēja Rīgas brīvostā.