Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā

Kāpēc Rīga dala pašvaldības dzīvokļus Siguldā un citviet ārpus galvaspilsētas?

Pašvaldības īres dzīvokļu piešķiršana rīdziniekiem ārpus Rīgas, tādējādi padarot viņus par citas pašvaldības iedzīvotājiem, joprojām turpinās. Par šādu praksi, kas aizsākās pirms vairāk nekā 10 gadiem, marta vidū ziņoja Valsts kontrole revīzijā par Rīgas pašvaldības nekustamo īpašumu saimniecību. De Facto noskaidroja, ka tas notiek joprojām. Šie dzīvokļi piešķirti arī pēdējos gados, tostarp – šogad.

Lidl turpina pilnveidot Kalnciema ielas veikala projekta risinājumus(2)

Mazumtirdzniecības uzņēmums Lidl Latvija sava topošā Kalnciema ielas veikala arhitektonisko risinājumu izstrādā kopīgā dialogā ar Rīgas pilsētas būvvaldi, Rīgas pilsētas arhitektu un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, ņemot vērā šīs Āgenskalna apkaimes vēsturisko raksturu un nākotnes attīstības redzējumu, informē uzņēmumā.

Rīga atlaides nepārskatīs © DIENA(6)

Lai arī sabiedriskā transporta atļautais piepildījums ir palicis nemainīgs – 50% no transporta līdzekļa ietilpības –, tomēr Autotransporta direkcija (ATD) aicina pašvaldības pasažieru plūsmas samazināšanai "pīķa stundās" pārskatīt noteiktās atlaides dažādām iedzīvotāju kategorijām, norāda ATD valdes priekšsēdētājs Kristians Godiņš.

Piemineklis Aspazijai Rīgā būs © DIENA(18)

Elzai Rozenbergai jeb Aspazijai šogad 16. martā aprit 156 gadi. Galvaspilsētā sākušās diskusijas, kāds varētu izskatīties un kur varētu atrasties izcilajai dzejniecei veltīts piemineklis. Starptautiskajā sieviešu dienā organizētajā diskusijā eksperti bija vienisprātis, ka Rīgas pilsētvidē ir visai maz pieminekļu sievietēm, ar kurām varam lepoties un kuras veikušas nozīmīgu darbu, bijušas nelokāmas savā nostājā.

Rīgas ostas konkurētspēju stiprina unikālas un inovatīvas Latvijā radītas tehnoloģijas

Saasinoties konkurences cīņai reģionā, arvien nozīmīgāka kļūst katras ostas spēja piedāvāt pēc iespējas ātrāku, lētāku un efektīvāku kravu aprites risinājumu. Rīgas osta savas priekšrocības pret konkurentiem stiprina ar unikālām kraušanas tehnoloģijām un iekārtām, ko projektē un ražo tepat Latvijā, uzņēmumā Smartteh. Turklāt sākotnēji Rīgas ostai radītās iekārtas kļuvušas arī par pieprasītu Latvijas eksportpreci.

Naktī uz pirmdienu slēgs auto satiksmi uz Vanšu tilta

Naktī no 28. februāra uz 1. martu uz Vanšu tilta abos virzienos tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme, jo uz tilta norisināsies režisora Aigara Graubas filmas Circenīša Ziemassvētki filmēšanas darbi, portālu Diena informēja Rīgas domes Satiksmes departamentā.