Laika ziņas
Šodien
Migla

Rīgā

VARAM: RD 96 000 stundu programmētāju darba iepirkums ir pretējs likuma garam(2)

Rīgas domes (RD) rīcība, bez konkursa par 11 miljoniem pērkot 96 000 stundu programmētāju darba, ir pretēja Iepirkumu likuma garam, taču aizliegt to nevar, tā saka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), kas atbild par Elektronisko iepirkumu sistēmu, ziņo TV3 raidījums Nekā personīga.

Izgrauzīs jaunus caurumus budžetā © DIENA

Pēc ilgām un asām diskusijām piektdien Rīgas domes (RD) deputāti tomēr atbalstīja grozījumus 2019. gada budžetā, kas paredz uz investīciju rēķina samazināt izdevumus par 33,34 miljoniem eiro, bet ieņēmumus – par 8,62 miljoniem. Sākotnēji plānots, ka budžeta ieņēmumi šogad sasniegs 972,64 miljonus eiro, bet līdz ar grozījumiem tie sarukuši līdz 963,77 miljoniem eiro, piektdien domes sēdē deputātiem skaidroja RD Finanšu departamenta (RD FD) direktora pienākumu izpildītājs Uldis Rakstiņš. "Paredzētie grozījumi budžetā vairāk ir tehniski," atzina Rakstiņš un piebilda, ka daļēji tie saistīti ar pārmaiņām valsts budžeta dotāciju apjomos, aizņēmumu plānos u. c. sadaļās.

Cer sadarboties problēmu risināšanā © DIENA(1)

Ar Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova (GKR) un Ādažu novada domes priekšsēdētāja Māra Sprindžuka (LRA) parakstu apstiprināts galvaspilsētas un Pierīgas pašvaldību apvienības sadarbības memorands.

Rīgas ielu uzturētāji uzsāk ziemas dežūras

Rīgas domes Satiksmes departaments (RDSD) uzdevis ielu, tiltu un pārvadu uzturētājiem nodrošināt ziemas dežūru, lai, pazeminoties gaisa temperatūrai vai sākoties snigšanai, nekavējoties varētu uzsākt ielu attīrīšanu no sniega vai apledojuma un seguma kaisīšanu, portālu Diena.lv informēja RDSD pārstāve Ilze Dimante.

Problēmas ar bērnudārzu rindām risina, bet tās turpina palielināties © DIENA(7)

Nesen Saeimas gaiteņos ceļu sāka priekšlikums nodrošināt mācības valsts valodā ikvienā pašvaldības bērnudārzā. Nacionālā apvienība iecerējusi, ka tas dos iespēju virzīties uz pilnīgu pāreju uz mācībām latviešu valodā, kā arī ļaus samazināt bērnu rindas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs (PII). Rindu problēmai nesen atkal tika pievērsta lielāka uzmanība, jo atklājās, ka vietu uz pašvaldības bērnudārziem Rīgā gaida vairāk nekā 2220 bērnu, kas ir ievērojami vairāk nekā pērn. Rīgas domē (RD) to skaidro ar higiēnas prasībām, kas stāsies spēkā no nākamā gada. Problēmu RD cenšas mazināt, izmantojot pašvaldībai piederošās telpas, bet pagaidām jaunu bērnudārzu būvniecību nesola. Savukārt Rīgai blakus – Mārupes novadā – problēmu cer atvieglot, uzbūvējot jaunu pašvaldības bērnudārza ēku.