Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā

Rīgas ostā ekspluatācijā nodoti jauni piesārņoto ūdeņu glabāšanas un pārstrādes rezervuāri(1)

Ik gadu no Rīgas ostā ienākošajiem kuģiem tiek savākti ap 11 tūkstošiem tonnu cieto sadzīves atkritumu, ap 50 tūkstošiem tonnu sadzīves notekūdeņu un 15 līdz 20 tūkstoši tonnu ar naftas produktiem piesārņotu ūdeņu. Kuģu radīto atkritumu un piesārņoto ūdeņu apsaimniekošanu ostā pēc Rīgas brīvostas pārvaldes uzdevuma veic SIA Eko osta, portālu Diena.lv informēja Rīgas brīvostā.

Mēģinājumi atjaunot reputāciju © DIENA(3)

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti šonedēļ pirmo reizi jaunajā sastāvā uzklausīja pašvaldībai piederošā uzņēmuma Rīgas satiksme vadību. Domnieki cita starpā informēti par kompānijas attīstības vīziju biļešu uzturēšanas sistēmā, transporta parka atjaunošanā, reputācijas uzlabošanā un citos uzņēmumam un sabiedrībai svarīgos jautājumos.

RD maksās vēl 2,5 miljonus firmai, kas grāmatvedības programmas iepirkumā uzvarēja bez konkursa(11)

Viens no pēdējiem skandalozajiem darījumiem, kas tika noslēgts vecās Rīgas domes (RD) vadības aizsegā, bija grāmatvedības programmas iepirkums - 11 miljonu līgums tika atdots vienam pretendentam, nerīkojot konkursu. Pirms gada, kad nelikumīgi bija iztērēti ap diviem miljoniem eiro, visus darījumus iesaldēja. Tobrīd firmai jau bija samaksāti seši vai septiņi miljoni eiro. Lai gan ir skaidrs, ka iepirkums ir veikts nelikumīgi un būtu jāsāk no sākuma ar atklātu konkursu, iztērētie miljoni ir pamatojums, kāpēc firmai ļauj strādāt tālāk un augustā noslēgts divarpus miljonu līgums, lai programmu pabeigtu līdz 1.janvārim, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Rīgā neapmierinošā stāvoklī ir pieci tilti(8)

Rīgā neapmierinošā stāvoklī ir pieci tilti - Brasas, Deglava, Vanšu un divi tilti pāri dzelzceļam - pie Zemitāna stacijas un Gustava Zemgala gatvē, liecina Rīgas domes Satiksmes departamenta sagatavotā informācija Satiksmes un transporta lietu komitejai.

Ceturtdien Rīgas sabiedriskajā transportā jau 95% pasažieru lietojuši mutes un deguna aizsegus

Kā liecina Rīgas satiksmes (RS) kontrolieru novērojumi, 15. oktobrī sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegus lietoja 95% pasažieru. Laika posmā no 7. oktobra līdz 15. oktobrim RS kontrolieri veikuši 5278 sabiedriskā transporta līdzekļu pārbaudes, no tām daļa kopā ar Rīgas pašvaldības policiju. Pārbaužu laikā biļešu kontrolieri gan pārbauda mutes un aizsegu lietošanu, gan kontrolē vai pasažieri iegādājušies un reģistrējuši braucienu.