Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā

Šķirojot ir jāmaksā mazāk © DIENA

Atkritumu šķirošanas un pārstrādes jautājuma risināšana un veids, kā motivēt iedzīvotājus šķirot atkritumus, pēdējās desmitgades laikā ir kļuvuši par būtiskākajiem instrumentiem cīņā ar atkritumu radīto kaitējumu videi, Dienai stāsta Clean R valdes loceklis Guntars Levics.

Pūce pieprasa RD paskaidrojumu par nekārtībām atkritumu apsaimniekošanas sistēmā(3)

Ceturtdien, 29.augustā, vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Juris Pūce (A/P) ir pieprasījis paskaidrojumus Rīgas domes priekšsēdētājam Oļegam Burovam (GKR) par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizēšanu galvaspilsētā situācijā, kad dome joprojām nav pieņēmusi saistošos noteikumus par atkritumu apsaimniekošanu pilsētā, bet publiski izskanējušas ziņas, ka Konkurences padome varētu apturēt ar AS Tīrīga noslēgto publiskās-privātās partnerības līguma darbību.

Ekspluatācijā nodots pirmais Lidl veikals Rīgā(13)

Otrdien, 27.augustā, Rīgā, Anniņmuižas bulvārī 77, ekspluatācijā tika pieņemts Latvijā pirmais vācu mazumtirdzniecības tīkla Lidl veikals, aģentūrai LETA pavēstīja Būvniecības valsts kontroles birojā (BVKB).

Rīgai draud atkritumu krīze © DIENA(14)

Pēdējo nedēļu laikā saasinājies jautājums par to, kas notiks ar atkritumu apsaimniekošanu Rīgā pēc 15. septembra, kad, balstoties uz starptautiska iepirkuma konkursa rezultātiem, rūpe par atkritumu konteineriem galvaspilsētā būtu jāuzņemas uzņēmumam Tīrīga. Lai arī konkurss noritējis un tā rezultāts apstiprināts atbilstoši visām likumā iestrādātajām normām, konkurences uzraugi draud līgumu "iesaldēt", kamēr pētīs, vai tas tiešām varētu būt kaitniecisks Rīgas iedzīvotājiem.

Atvadas negodīgajiem taksistiem © DIENA(12)

Visai drīz būs skaidri reglamentēta kārtība par taksometru darbību un tarifiem pie lidostas un citiem transporta objektiem, no kuriem brauciens līdz galamērķim daudziem ceļotājiem pēdējos gados izmaksājis neadekvāti dārgi. Valdība otrdien lems par jaunajiem noteikumiem, un paredzēts, ka tie stāsies spēkā 1. septembrī. Līdz ar papildu nosacījumiem no 15. septembra lidostas Rīga teritorijā būs ierobežota taksometru iebraukšana.

Ja rīdzinieki atkritumus gribēs šķirot, no Tīrīgas būs jānomā atsevišķi konteineri(6)

Lai rīdzinieki varētu šķirot atkritumus, viņiem no AS Tīrīga būs jānomā speciāli atkritumu konteineri vai tie jāiegādājas, noskaidroja aģentūra LETA. Rīgas domes vadība līdz šim vairākkārt ir apgalvojusi, ka jaunā atkritumu izvešanas modeļa ieviešana galvaspilsētā došot lielākas iespējas iedzīvotājiem šķirot atkritumus, tādējādi samazinot gan to izvešanas apjomu, gan maksu.

Otrs Rīgas vicemēra postenis tiek Annai Vladovai(43)

Ar 35 balsīm "par" Rīgas domes vicemēra amatā otrdien tika ievēlēta deputāte Anna Vladova (Saskaņa). Par viņu balsoja 11 Gods kalpot Rīgai deputāti, četri "Neatkarīgo deputātu frakcijas" pārstāvji, trīs deputātu bloka Rīgai! biedri, kā arī 17 "Saskaņas" deputāti. Savukārt 16 deputāti balsoja "pret" Vladovas ievēlēšanu šajā amatā.

Par 58 suņu turēšanu antisanitāros apstākļos - 350 eiro sods(1)

Otrdien, 20. jūnijā, Rīgas domes Administratīvā komisija nolēma piespriest maksimālo par šādiem pārkāpumiem paredzētu naudas sodu - 350 eiro - un dzīvnieku konfiskāciju sievietei, kura 58 suņus turēja dzīvoklī Pārdaugavā antisanitāros apstākļos, portālu Diena.lv informēja Rīgas domē.

Par pieciem miljoniem eiro Mežaparkā plāno veidot skatu torni un pastaigu taku(5)

Rīgas kultūras un atpūtas parkā Mežaparks nākamā gada laikā iecerēts izveidot skatu torni apvienojumā ar kilometru garu pastaigu taku kokos. Šādu pašvaldības SIA Rīgas meži ieceri šodien atbalstīja Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti, portālu Diena informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Augusta sākumā dzimušo trīnīšu vecākiem piešķirs 4500 eiro pabalstu(1)

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja otrdien, 20. augustā, atbalstīja 4500 eiro vienreizējā pabalsta piešķiršanu ģimenei, kurā piedzima trīnīši. Trīs zēni nāca pasaulē 3. augustā Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. Šogad šie ir pirmie trīnīši, kas piedzimuši rīdziniekiem, portālu Diena.lv informēja Rīgas domē.

Ērtākais krēsls Rīgas domē © DIENA(14)

Pēc divus mēnešus ilgušām Rīgas domes (RD) deputātu sarunām un centieniem aizkulišu sarunās panākt kādus kompromisus pirmdien galvaspilsētā notika mēra vēlēšanas. Par to kļuva līdzšinējais mēra pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (Gods kalpot Rīgai, GKR). To, ka par nākamo mēru nekļūs Latvijas attīstībai (LA) izvirzītais kandidāts Viesturs Zeps, varēja prognozēt diezgan droši, bet par to pilnīgi pārliecināts nevarēja būt arī Burovs. Mēra ievēlēšanai bija nepieciešams vismaz puses jeb 31 deputāta atbalsts, bet vajadzīgais balsu skaits Burovam tika apsolīts tikai neilgi pirms pirmdienas domes sēdes sākuma, kad koalīcijas līgumu noslēdza GKR un Saskaņa.