Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā

LTV: dzelzceļa stacijas būvniecība sadārdzinājusies par vairāk nekā 230 miljoniem eiro(12)

Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas būvniecība vēl nesākusies jau sadārdzināta par vairāk nekā 100% jeb 230 miljoniem eiro, izpētījis Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Tā kā stacija top globālā Rail Baltica projekta ietvaros, amatpersonas līdz šim centušās noklusēt skandalozo faktu. Tik vien, ka paklusām nomainīta atbildīgā amatpersona un mēģināts rast attaisnojumus dārgajai būvniecībai.

TV3: izstrādāt atkritumu monopola līgumu pasūtīts ar ieinteresētiem uzņēmumiem saistītam cilvēkam(2)

Pirmdien Administratīvā tiesa varētu paziņot, vai piekrīt Konkurences padomes lēmumam liegt uzņēmumam Tīrīga atkritumu apsaimniekošanas monopolu galvaspilsētā, kas ilgtu 20 gadus. TV3 raidījuma Nekā personīga rīcībā nonācis gandrīz 700 miljonus vērtais līgums starp pašvaldību un privātajiem partneriem, kas liecina - ja lēmums būs par labu Tīrīgai, tad turpmākajos gados rīdziniekiem ar katru gadu par atkritumu izvešanu būs jāmaksā arvien vairāk. Savukārt, ja tiesa lems par labu Konkurences padomei, tad Rīgas domei var nākties privātajiem uzņēmumiem maksāt prāvu kompensāciju.

Lūdz palīdzību pazudušās Gaļinas meklēšanā

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Kurzemes iecirknis meklē 1943. gadā dzimušo Gaļinu Looru, kura pēdējo reizi manīta ceturtdien, 19. septembrī, ap plkst. 16.40 sabiedriskā transporta pieturā Rīgā, Dzirciema ielā 51.

Ārkārtas stāvoklis saglabājas © DIENA(2)

Pēc ilgām un karstām debatēm ceturtdien Saeima atbalstīja Ministru kabineta (MK) lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā. Par MK lēmumu nobalsoja 59 deputāti, viens deputāts atturējās, bet 24 balsoja pret. Debatēs vairāki deputāti no KPV LV frakcijas un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) frakcijas pauda neapmierinātību, ka MK un Saeimai kārtējo reizi ir "jāsavāc atkritumi, kurus radījusi Rīgas dome". Abu frakciju deputāti norādīja, ka plāno balsot pret, un aicināja arī pārējos deputātus neatbalstīt ārkārtas stāvokļa izsludināšanu Rīgā.

Naudu atdod, bet cerības vēl nezaudē © DIENA(27)

Koncertzāles būvēšanai plānoto Eiropas fondu naudu valdība tomēr novirza citur, Kultūras ministrijai atstājot deviņus miljonus. Lielāko daļu izmantos katastrofālā stāvoklī esošās Lielās ģildes remontam.

Rīgā būs Ukrainas dārzs(6)

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja pirmdien, 16. septembrī, atbalstīja Ukrainas dārza nosaukuma piešķiršanu Klusā dārza daļai pie Katoļu un Jēkabpils ielas krustojuma, portālu Diena.lv informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Rīgā ierobežos digitālo vides reklāmu spilgtumu(3)

Lielo vides reklāmas ekrānu apkārtnē dzīvojošie un arī citi pilsētnieki pauž neapmierinātību ar ekrānu pārlieku spilgto gaismu. Pašlaik likums reklāmu spožumu neregulē, bet Rīgas Būvvalde šobrīd sākusi darbu pie jauniem noteikumiem, kas varētu stāties spēkā nākamgad, vēsta LNT raidījums 900 sekundes.