Sakņu dārzeņu kopšana
10. janvārī varat jau sākt domāt par pavasara sezonu. Mēdz teikt, ka dārza darbi nesākas pavasarī un nebeidzas rudenī, bet gan ilgst visu gadu, ziemā – dārzkopja sapņos. Pamazām varat izpētīt interneta veikalu piedāvājumu, veidot sarakstus ar šķirnēm, kuras vēlaties audzēt šogad. Mielojieties ar sezonālajiem dārzeņiem, jo, kaut arī ziemas otrajā pusē tie pamazām zaudē vitamīnu daudzumu, minerālvielas un vērtīgās šķiedrvielas tajos tomēr joprojām saglabājas.
Lapu dārzeņu kopšana
No 11. līdz 13. janvārim sējiet mikrozaļumus, stādiet augsnē vai diedzējiet ūdenī lociņus svaigam tūlītējam patēriņam. Gan kā svaigu piedevu, gan dekoratīvu un dzīvīgu elementu savā virtuvē ieviesiet kādu rozmarīna, timiāna, piparmētras vai kinzas stādiņu. Ja tam izdosies neapēstam sagaidīt pavasari, varēsiet izstādīt dārzā un sagaidīt vēl vienu vai pat vairākas ražas.
Augļu koku un ogulāju kopšana
13. un 14. janvārī pārskatiet dārzu un novērtējiet, vai un kādus bojājumus sniegs un sals tur atstājis. Rūpējieties par augļu koku brūcēm, apstrādājot tās ar speciāliem līdzekļiem un nosedzot ar potvasku. Atjaunojiet nodrošinājumus pret grauzējiem, skatieties, vai atkusnis nav bojājis mulču pie jaunajiem augļu kokiem un krūmiem. Pārskatiet ziemas krājumus un centieties mieloties ar vietējiem augļiem, cik vien iespējams.
Ziedu kopšana
15. un 16. janvārī jāpievērš īpašas rūpes telpaugiem, tos mēslojot, rasinot un izgaismojot – pagroziet augus, ja tie pārāk "skatās" vienā virzienā uz gaismas avota pusi, bet nedariet to uzreiz par 180 grādiem, lai augam nebūtu šoks.