Augļu koku un ogulāju kopšana
18. un 19. oktobrī augļu kokiem un ogulājiem jāizgriež nokaltušie un slimie zari, kamēr lapas vēl nav nobirušas un tie ir labi saskatāmi. Griezumu vietas, ja tās lielas, var apstrādāt ar brūču ziedi kokiem, ko var iegādāties dārzkopības preču veikalos. Šī ziede aizsargā zāģēšanas, apgriešanas vai mizas bojājumu brūces pret izžūšanu, sulošanos, parazītu sēnīšu un sporu iekļūšanu. Tā ir ūdensizturīga, nenotek, saglabā konsistenci arī aukstā laikā. Vēl var stādīt jaunos augļu kokus un krūmus, izņemot saldos ķiršus, persikus, aprikozes un plūmes, kurus labāk stādīt pavasarī. Var mulčēt apdobes, novākt vecos auglīšus, kas palikuši jau ražot beigušos kokos.
Sakņu dārzeņu kopšana
No 20. līdz 22. oktobrim sāciet domāt par ziemas ķiploku stādīšanu. Ķiplokiem vajadzīga auglīga augsne, tādēļ tā jāsagatavo – jāizravē, jāuzrušina un jāmēslo. Mēslošanai labi derēs komposts, kompostēti kūtsmēsli vai tml. Ķiplokiem labāko stādāmmateriālu iegūst no četrdaivu galviņas. Ķiploku stādījumos atkarībā no daiviņu izmēra ir 25 līdz pat 40 augu uz kvadrātmetru un stādīšanas dziļums – ap 10 centimetru. Ziemā, ja ir liels sals, dobīti papildus vēl drošības pēc varat mulčēt ar nelielu mulčas kārtiņu.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
23. un 24. oktobrī turpiniet darbu ar pavasara sīpolpuķu tulpju stādīšanu. To var darīt līdz pat novembra sākumam, ja zeme vēl nesasalst, un parasti šajā laikā tas vēl nenotiek – dārzu piemeklē tikai salnas. Ja sals pastrādājis jūsu košumdārzā un nokodis dāliju skaisto ziedēšanu, ir laiks rakt ārā dāliju gumus un sagatavot glabāšanai. Jāparūpējas par telpaugiem, varbūt kāds jāpārvieto uz gaišāku vietu vai vēsāku telpu. Raugiet, lai augi necieš no centrālapkures karstuma un sausā gaisa.