Lapu dārzeņu kopšana
19. oktobrī un 25. oktobrī novāciet kāpostus, skābējiet, gatavojiet ziemas salātos kopā ar citiem dārzeņiem. Bet no garšaugiem paņemiet stādiņu un iedēstiet podiņā, ko novietot uz palodzes, lai arī ziemā pa rokai ir svaigi zaļumi.
Augļu koku un ogulāju kopšana
No 19. līdz 22. oktobrim dodieties uz kādu no stādaudzētavām un iegādājieties jaunu augļu kociņu vai krūmu, vēl nav par vēlu iedēstīt ābeles, krūmogulājus – upenes, jāņogas, ērkšķogas, avenes u. c. – pietiekami ziemcietīgos un agri pavasarī plaukstošos augus. Zeme pēc tam kārtīgi jānomulčē. Jutīgākos augus, piemēram, ķiršus un tamlīdzīgus, labāk stādīt pavasarī. Jāturpina vākt ziemas šķirņu ābolus un bumbierus, saudzīgi noplūcot no koka, nevis gaidot, kad tie nokritīs. Krīt lielākoties vai nu kaitēkļu bojātie augļi, tie neder uzglabāšanai ziemā. Iztīriet arī siltumnīcu!
Sakņu dārzeņu kopšana
No 21. līdz 23. oktobrim līdz salnām jāpagūst novākt bietes, burkānus, kāļus, rutkus, selerijas u. c. sakņaugus, arī mārrutku saknes. Vēl droši līdz pat mēneša beigām un, ja laiks saglabājas silts, pat novembra sākumā var stādīt ziemas ķiplokus.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
No 23. līdz 25. oktobrim apgrieziet vecos dzinumus, mulčējiet, pēdējos siltos brīžus izmantojiet pavasara sīpolpuķu stādīšanai. Novāciet dāliju un gladiolu saknes.