Lapu dārzeņu kopšana
20. septembrī ievāciet pēdējos zaļumus, garšaugus un kāpostu ražu. Uz lauka vēl var atstāt maurlociņus, bet, ja tie sadzeltējuši vai miltrasas skarti, labāk nogriezt līdz ar augsnes virskārtu un ļaut atpūsties, lai tie zaļotu atkal no jauna pavasarī. Nogrieziet arī skābenes. Arī lapu kāposti jeb keils spēj pārciest pat sniegu un nelielu salu, tādēļ ar ražas novākšanu varat nesteigties, bet gan baudīt svaigus šos vērtīgos zaļumus vēl vairākus mēnešus.
Augļu koku un ogulāju kopšana
21. un 22. septembrī turpiniet ražas novākšanu – joprojām ienākas rudens ābolu un bumbieru šķirnes, kā arī vēlās plūmes, avenes, dārza dzērvenes nogatavojas. Arī krūmcidoniju raža jau gatava. Var turpināt stādīt avenes, ja laiks ir silts, arī zemenes un citus ogu krūmus. Noražojušajiem jāapgriež vecie, bojātie zari. Var ravēt, rušināt un mulčēt augsni ap jaunajiem kociņiem un krūmiem, pirms tam veicot rudens mēslošanu.
Sakņu dārzeņu kopšana
No 23. līdz 25. septembrim turpiniet novākt bietes, burkānus, kāļus, selerijas, vēlo kartupeļu ražu un citus sakņaugus. Atcerieties pēc tam sakopt augsni – mēslojiet un uzariet vai uzrociet. Vislabāk ražu novākt sausā, saulainā laikā, bet, ja tas nav iespējams, pirms novietot ziemas glabāšanā, sakņaugus apžāvējiet un saudzīgi notīriet no tiem pielipušo augsni.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
26. septembrī varat sākt stādīt pavasara sīpolpuķes – tulpes, hiacintes, krokusus, sniegpulkstenītes, muskares, narcises. Apgrieziet noziedējušo augu ziedkopas, savītušos, vecos lakstus. Mēslojiet ziemcietes, apkopiet rozes, nogrieziet tām vecos ziedus, liekos vai bojātos zarus