Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
29. martā varat nogrābt zālienu, novākt lapas, sakritušos zarus un citus nevēlamus objektus, kas ziemā saradušies uz dobēm un mauriņa, varat apgriezt vasaras otrajā pusē ziedošos vasarzaļos krūmus, piemēram, klinšrozītes, spirejas, hortenzijas u. c. Atjaunojošo apgriešanu vajag arī augiem ar krāsainiem dzinumiem un daudzkrāsainu lapojumu – grimoņiem, segliņiem, plūškokiem. Jāapgriež ne tikai tādēļ, lai atbrīvotu no vecām, nokaltušām augu daļām, bet arī tādēļ, lai stimulētu jauno dzinumu veidošanos, veicinātu ziedēšanu.
Lapu dārzeņu kopšana
30. un 31. martā sagatavojiet siltumnīcu pavasara sējai – salabojiet konstrukcijas, pārsegumu, ja izveidojušies bojājumi. Nomazgājiet, iztīriet siltumnīcu. Ja bijis iesēts zaļmēslojums, iestrādājiet to augsnē. Uzrušiniet zemi, izravējiet, ja nepieciešams, nomainiet, aizstājot ar kvalitatīvu melnzemi.
Sakņu dārzeņu kopšana
1. un 2. aprīlī sējiet redīsus siltumnīcā, stādiet sīpolus telpās loku audzēšanai.
Augļu koku un ogulāju kopšana
3. un 4. aprīlī augļu kociņiem izgrieziet sala un citu apstākļu radītos bojājumus, nokaltušos zarus. Griezumu vietas, kā arī dzīvnieku un citu apstākļu radītos mizas bojājumus obligāti nepieciešams apkopt ar Lerānu un potvasku. Lai pasargātu augus no inficēšanās, bojājumu un griezumu vietas jāapstrādā, kamēr vēl gaiss nav iesilis līdz +10 grādiem. Notīriet no veco koku stumbriem sūnas, novāciet veco mulču vai iestrādājiet to augsnē. Varat mēslot augļu kokus un krūmus.