Sakņu dārzeņu kopšana
5. un 6. oktobrī jāsteidz novākt dārzā vēl augošos sakņaugus – bietes, burkānus, kāļus, sīpolus, selerijas u. c. Sagatavo glabāšanai ziemas sezonā. Ja nav kur uzglabāt svaigā veidā, varat konservēt, bet burkānus arī sasaldēt porcijās, sagrieztus ripiņās vai kubiņos. Nedrīkst aizmirst augsni pēc tam sakopt un sagatavot nākamās sezonas darbiem.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
No 6. līdz 8. oktobrim ir daudz darāmā – jānogriež nokaltušie ziedi un laksti ziemcietēm, jāapgriež rozes, jāieziemo kannas un lavandas, jāmēslo un jāmulčē peonijas un hortenzijas, jānorok gladiolu sīpoli un dāliju gumi… Arī dzīvžogus vēl jāpagūst apgriezt un pļaut mauriņu.
Lapu dārzeņu kopšana
No 8. līdz 11. oktobrim novāciet kāpostus, novietojiet uzglabāties ziemai, kā arī skābējiet tos. Novāciet Briseles kāpostiņus. Lapu kāposti jeb keils gan var atrasties uz lauka pat vēl sniegā un salā, un būs ēdami. Sējiet skābenes, maurlokus. Iesējiet zaļmēslojumu tajās dārza daļās, kur raža jau novākta.
Augļu koku un ogulāju kopšana
11. oktobrī novāciet pupiņas, kabačus, ķirbjus – tas viss jāpagūst līdz salnām. Ja siltumnīcā vēl ir negatavi tomāti, varat tos novākt un mēģināt nogatavināt mājās uz palodzes. Izmēģiniet abas metodes – nogatavināšanu gaismā un nogatavināšanu tumsā. Kura iedarbīgāka? Varat stādīt augļu kokus un krūmus, apgriezt noražojušos avenājus.