Sakņu dārzeņu kopšana
28. februārī un 1. martā apkurināmā siltumnīcā var iesēt redīsus agrai pavasara ražai, arī agro šķirņu burkānus kādu rindu, ja nepacietība māc un vieta atļauj. Svarīgi pirms tam sagatavot augsni – atjaunot, aizstājot ar jaunu melnzemes kārtu, bagātināt ar kūdras piemaisījumu, mēslojumu (piemēram, kompostu, kompostētiem kūtsmēsliem).
Lapu dārzeņu kopšana
No 2. līdz 4. martam sējiet uz palodzēm dažādus zaļumus tūlītējam patēriņam, arī apkurināmās siltumnīcās var jau sēt gan salātus un spinātus, gan garšaugus – dilles, timiānu, pētersīļus, salviju un kinzu. Lapu dārzeņu kopšanai labvēlīgās dienās varat arī parūpēties par liellapu telpaugiem, kā arī zālāju. Vismaz novērtējot, vai un kādus postījumus tam nodarījusi šoziem tik biezā sniega sega un ledus kārtas.
Augļu koku un ogulāju kopšana
4. un 5. martā sējiet papriku, asos piparus, tomātus, baklažānus dēstu audzēšanai telpās vai apkurināmās siltumnīcās. Tikai jāatceras, ka jāparūpējas ne vien par siltumu un mitrumu, bet arī par gaismu, kas jaunajiem stādiņiem ir ļoti nozīmīga, lai tie izaugtu veselīgi un simetriski. Kad nokusis sniegs un zeme jau apžuvusi, novāciet no rudens palikušās kritušās lapas un auglīšus.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
No 4. līdz 6. martam kastītēs un podiņos varat uzsākt vasaras puķu sēšanu dēstiem – balzamīnes, kohijas, lauvmutītes, petūnijas, salvijas, verbēnas. Sēšanas un dēstu stādīšanas laikus precīzi izpētiet uz sēklu iepakojuma, jo dažādām šķirnēm tie var būt atšķirīgi, taču jāvēro arī laikapstākļi.
Viso pilsētām
pari